Üç vakte kadar çok büyük hadiseler/gelişmeler yaşanacak.

Herkes hazır olacak. Hiç kimse, millet denemez şu sürünün derdine düşmeyecek. Herkesin önceliği devlet sisteminin ve vatanın muhafazası olacak.

Sözde tahıl koridoruna geçit verilmeyecek. Türkiye üzerinden dünyanın hiçbir yerindeki kara paracılara, kara para akmayacak. Bu hususta kimler karşımıza geçiyorsa geçsin, geri durulmayacak ve çatışılacak.

Kasıtlı çıkartılan orman yangınlarına izin verilmeyecek. Devlet sisteminin iyice cılkı çıkartılmışsa, mevcut şartların gerektirdiği karşılıklar da verilecek. Bu davranışlarımızı kimler nasıl yorumluyorsa yorumlasın, lüzumsüz tartışmalara girilmeyecek. Laf anlatılacak zaman değil, icraat sergilenecek.

Kendi sistemlerinin iyice saçmaladığını, iyice her şeyi ve her yeri birbirine kattığını, sahayı gereksiz yere iyice gerdiğini ve feci bir sona doğru gittiklerini gören, kabullenen gruplar da var.

Memleket içinde de dışında da olan bu gruplar arasında, Tayyip’in akıl ve ruh sağlığının yerinde olmadığına dair rapor alınmasını ve bu yolla sahanın sakinleştirilmesini tercih edenler var.

Eğer onlar da bizimle iyi geçinmek istiyorlarsa, onlarla iyi geçineceğiz ama temkinli olacağız.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın