Balon Musk’tan masallar

Hangi ülkenin maliyesinin battığını ve hiçbir çıkış yolu kalmadığını, Balon Musk’ı çağırıp görüşmelerinden ve bunu abartılı haber yaptırmalarından da anlayabilirsiniz.

Kendisi batmış bir Balon Musk, görüntüye bakarsanız dünyayı kurtaracak. Her batan ona koşuyor. Büyüklere masallar bunlar…

Lakin hala kananlar da az değil.

Balon Musk, mason localarından da atılacak. Çok hukuki sorunları var. Bunlar giderek artacak. Elektrikli arabaları bile elinde patlayacak. Lakin tacizle, tecavüzle suçlandığı davaları da olacak. Hep dediğim gibi, o sadece vitrin, bir kukla… Onun üzerinde görünen çoğu şey aslında onun değil. Onun üzerine gösterilen şeyler, şirketler, sistemler köşeye sıkıştıkça, hiç tereddüt etmeden onu harcayacaklar.

Amazon da çok zor vaziyette… Alibaba’nın bile battığı söylenilebilir.

Amerikan ordusu, ordu mensuplarına ödemelerini yapamaz halde. Zaten araçların, cihazların, silahların gerektiğince yenilenmesi mümkün değil. Mühimmatı da eksik ve alacak parası da yok. On yıldır söylediğim gibi Amerika, dünyanın muhtelif yerlerindeki askerlerini Amerika’ya geri götüremeyecek kadar batacak ki neredeyse o hale geldi.

Hollywood’da bile grev var. ABD’yi artık kimse ayakta tutamaz, tek parça da tutamaz.

Bunu hatırlatayım.
Azrail, patlamış mısır arabası, kırmızı beyaz kıyafetli adam kıskaca yakalanmış, gece karanlığı var, günlerden 7 ve dolunay var. Üzerine bu kadar ay geçti, kaç dolunay geçti ama benim durdurulacağımı, öldürüleceğimi düşünen, kendince bunu ilan eden ve şımarık, küstah tavırları hiç bitmeyen Balon Musk, hala bekliyor. Bekledikçe de çöktü, bitti, tükendi. Şimdi son ve açıkça çöküşünü bekliyor.

Diyelim ki Balon Musk, Mart ayının yedinci gününü ya da yakınlardaki bir ayın yedinci gününü değil de yedinci ayı işaret etmiş olsun…

Yedinci aydayız ve bu ayın dolunayı da çoktan yaşandı, geçti ve yine de şımarık, küstah, ciğeri beş para etmez Balon Musk’ın beklediği şeyler olmadı.

Belki de tapındığı İblis emekliye ayrılmıştır? Ya da rahatsızlıkları vardır? Ya da morali bozuktur? Ya da mfs’ye gücü yetmiyordur?

(7 Mart 2023’te dolunay vardı)

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın