Eskiden oralar hep suydu

Şu gördüğünüz dümdüz ve devasa genişlikteki arazide hep okyanus suları vardı.

Karadan açıkta ve dağınık halde kayalıklar, adacıklar ve adalar vardı.

O devirde günümüzden çok ama çok ileri bilim ve teknoloji vardı.

Önce devasa alanın dış hattını doldurdular. Yani dolduracakları alanın dış hattını setle çevirdiler. Bunu yaparken çok gelişmiş kara, deniz ve hava araçları kullandılar. Yapay zekalı araçlar ve robot teknolojisi de kullandılar.

Kayaları başka yerlerden keserek ve eritmeden getirdiler ve zemine doldurdular.

Sonra, etrafını sağlamca çevirdikleri o devasa alandaki bütün suyu dışarı tahliye ettiler. Susuz kalan alanda zemini elden geçirdiler. Zayıf katmanları tıraşladılar. Sonra da istedikleri yerlere lavlar akıttılar, istedikleri yerlere de sert kayalar getirerek zemine bıraktılar. Sonra da istedikleri türden, kendi kimyalarına daha uygun olan toprak çeşidinden bulup getirdiler. “Nereden?” demeyin, zaten hava araçları aynı zamanda denizin üzerinde, denizin içinde, gökte ve ayrıca uzayda kullanılabiliyordu. Kuvvetle muhtemel ki başka bir gezegenden de toprak ve kayalar getirdiler. Zaten istedikleri yerlerde kayalık dağları bile çok zorlanmadan tıraşlayarak düzeltebiliyorlardı. Hatta istedikleri yerlerde lavlar dökerek sıradağlar yapabiliyorlardı.

Ve Hindistan diye bildiğimiz yer de Asya’nın güney hattının büyük kısmı da Amerika kıtası diye bildiğimiz kıta da böyle oluştu… Bunlardan başka, dünyanın farklı farklı yerlerinde de suni müdahaleler var. Lakin, ellerinde o kadar gelişmiş imkanlar varken, bir de yerin altına doğru girdiler, devasa alanların altında çok büyük ve yüksek şehirlerden çok sayıda yaptılar. Dünyanın dört bir yanında yer altı şehirleri dolu…

O Hindistan’ın, Çin’in, Japonya’nın, Kore’nin başta olmak üzere… Asya’daki pek çok milletin genlerinin bozuk olmasından inançlarındaki ve kültürlerindeki konulara kadar her şey, işte bu gerçekle bağlantılı. Dünyamızda zaman zaman uzaylıların açık hakimiyetleri vardı. Her devirde, bu devirde olduğu gibi dünya insanlığından böyle gizlenmiyorlardı.

Hep anlattım ki Nuh as. gemisi ile birlikte dünyaya geri döndüğünde, yanında çok sayıda farklı uzaylı insan türleri vardı ve onlar da dünya üzerinde bir süre açıkça yaşadılar.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın