Türkiye’nin çağdışı bir ülke gibi görünmesine sebep oluyor

Adıtürk’ü koruma kanunu hukuka tamamen aykırıdır. Bir saat bile kaybedilmeden kaldırılmalıdır. 5816 sayılı bu sözde kanunun yürürlüğe girmesinden şu ana kadar, bu kanun kapsamında kimlere cezalar verilmişse, o cezaların da tamamı hükümsüzdür ve söz konusu cezalar da derhal iptal edilmelidir. Bu mağdur kişilere itibarları iade edilmeli, maddi ve manevi zararları da tazmin edilmelidir.

5816’nın tartışmaya açık bir yanı bile yoktur. Hukuk ile taban tabana zıttır. Türkiye’deki gizli Ermenilerin, gizli Yahudilerin ve diğer azınlık unsurların, Türkü kendi memleketinde esir etmek için ihanetle ve hukuksuz şekilde çıkarttıkları, uygulama safhasında ise daha da aşırı hukuksuzluklara alet ettikleri sözde kanunlardan biridir.

Çok büyük, çok sert, çok uzun süreli mücadelelerden, çekilen çilelerden ve ödenen ağır bedellerden sonra… Uygulama safhasında zaten hükümsüz/geçersiz, iş görmez hale getirdiğim bu sözde kanunun… Kağıt üzerinde var olmasının da hiçbir kripto kimlikli vatan hainine ve onları arkalayan Türk düşmanı malum ülkelere faydası yoktur.

Türkiye, bu saçma sapan idari ve hukuki sorunlarını hala çözmediği için de bu gün maddi ve manevi bir kaos ortamının yaşandığı bir ülkedir. Bu ülkede mali vaziyetin düzeltilmesi için bile evvela hukuk sistemindeki bu saçmalıklar ve kasıtlı yanlışlar düzeltilmelidir. Türkiye’de yaşayanlar ve Türkiye’ye gelecekler, burada hukuk/adalet olduğunu, saçmalıklarla insanların kısıtlanmadığını ve cezalandırılmadığını bilmelidir, buna emin olmalıdır. Türkiye’nin idari ve hukuki sisteminin, Türk rolü oynayan bir grup militan ve iki yüzlü hain azınlığa göre ayarlanmamış olduğuna da emin olmalıdır.

Türkiye Türklerin ise, 5816 kimin?

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın