Bence bu millete bir değil, bin Tayyip lazım.

Suriye’ye askeri operasyon yapılmasına hala karşı değilim ve engellemeyeceğim. Ben, bu millet belasını bulana kadar, sadece çok çok zaruri meselere karışacağım.

Hala “Esed’in de canı cehenneme” diyorum. Ne kadar Türkiyeli ya da Suriyeli kişinin öleceği ile bile ilgilenmiyorum. Bundan İsrail’ın büyük menfaatler edecek olması da umurumda değil. Bu güne kadar kurduğum bazı planların sonuçlanmasının biraz uzayacak olmasını, açıkça iflas etmek üzere olan bazı ülkelerin biraz daha zaman kazanmasını da sorun olarak görmüyorum.

Beni anlayamıyorsanız, o sizin sorununuz. Ben her seferinde söyleyeceklerimi, en anlaşılır şekilde söylüyorum. Türkiye’nin bölünmesini bile engellemeyeceğimi açıkça yazmıştım. Hala engellemedim, engellemeyeceğim. Millet denilen sürü belasını bulana kadar engellemeyeceğim, sonra gereğini yapacağım ve Türkiye’nin bir karış toprağını bile kimseye bırakmayacağım. Alacağımı vaad ettiğim kadim topraklarımızı da alacağım.

O Esed, orada Karun gibi sömürdü, onun artık durdurulması gerekiyor. O Rusya’nın da Suriye’den çıkartılması gerekiyor. Bunları yapabilecek tek ülke Türkiye…

ABD, İngiltere, İran, İsrail ve diğerleri, bunu yapabilecek güçte değiller. Türkiye bunları, sadece İstanbul’un meydan vermesi, şartları ayarlaması ile yapabilir.

Suriye yönüne yürümek isteyenler varsa, tereddüt bile etmesinler.

Ayrıca son zamlardan aşırı seviyede memnunum. Bence daha fazla oranda zamlar yapılmalıydı. Bu sürü hepsini hak ediyor. Bence bu millete bir değil, bin Tayyip lazım.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın