Çok dikkat edin arkadaşlar!

Gerçekten çok çok tuhaf bir virüs bu…
Değişik yani, bu güne kadar görülmemiş bir şey…

Bir vuruyor adama, iki seksen uzatıyor. Kişi bunu atlatacağını zan ediyor, lakin günlerce, gecelerce devam ediyor. Günler de geceler de cehenneme dönüyor. Kişi kafasını hiç toplayamıyor, ara ara bayılıyor. İlaçlar, serumlar hikaye, hiçbir işe yaramıyor. Bu, başka türlü bir virüs… İşte görüyorsunuz, yayın yapmaktan bile vazgeçiyor, sonra “çok mühim konular var” diyerek kendini zorluyor. Onda da görüntü, gördüğünüz gibi…

Meselenin manevi tarafına da odaklanın. Bu virüs sizi de bir vuruşta nakavt etmesin diye, gecelerinizi gündüzlerinizi cehenneme çevirmesin diye, aynanın karşısına geçin, nefis muhasebesi yapın. İyilik yapın iyilik bulun. Kötülük yaparsanız, kötülük bulursunuz.

Günahlardan, kötülüklerden, karaktersizlikten, sinsilikten, dine-imana zarar veren adiliklerden kaçının. Allah korusun, çıkıp da “İslam’da kurban ibadeti yoktur” diyebilen o gizli Ermeni ve azılı İslam düşmanı İhsan Eliaçık’a falan destek verirsiniz, bu bile manen vahim bir cinayet olur ve Allah size cezayı ağır keser. Virüsü vesile eder, birini ya da bir arabayı vesile eder, bir hayvanı vesile eder, türlü şeyleri vesile eder ama cezanızı keser.

Benden söylemesi…

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın