Yolun sonu şimdiden görünüyor


ABD’de beklenen depremler, Türkiye’de yaşanan maraş merkezli depremlerden çok daha şiddetli depremler olacaklar. ABD’nin depremler öncesinde tedbirler alabilecek siyasi birliği ve siyasi ahlakı, ayrıca kararlılğı yok. Mali imkanları da yok.

Depremler ve/veya yere batma hadiseleri sonrasında gerekli kurtarma, yardım, tedavi, beslenme, barınma, ısınma imkanlarını sağlayacak mali gücü de yok.

Maraş merkezli depremler sonrasında çok aciz düşmüş ve diz çökmüş bir Türkiye olmasını istediler, Ankara’nın kararlı ihanetlerine rağmen, İstanbul’un karşı mücadelesi sayesinde bunu sağlayamadılar. Lakin yaşanacak deprem ya da depremler sonrasında ABD’nin çok aciz düşmesine ve diz çökmesine mani olamazlar.

ABD halkının toplama bir halk olması, büyük kısmında genetik sorunlar bulunması, manevi dünyalarının sıfıra yakın olması, merhametsizliği ve sabırsızlığı, halkın farklı kesimleri arasındaki düşmanlıklar ve çekişmeler de göz önünde bulundurulduğunda, söz konusu deprem/ler sonrasında ABD kendi kendini içten yiyip bitiren bir yere dönüşecektir.

Bunu önceden görüp kabullenerek ABD sisteminden ayrılacak ve kendi kabuğuna çekilerek elindeki son imkanlarla tedbirler alacak bazı eyaletler ancak bu sondan korunabilirler.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

..

Bir Yorum Yazın