Çoktan yazmıştım, o Twitter çöp…


Elon Musk’a numaradan bir satış/devir oyunu da çok büyük hataydı.

Önceki sözde sahiplerinin numaradan ifşa edilmesi, sansürlerinin ve yasakçılıklarının ifşa edilmesi de hiç inandıcı değildi. Hiç de faydalı olmadı. Aksine, on seneden fazladır anlattığım gizli/sinsi “sansürü” doğruladı, kendilerini suç üstü yaptı.

Twitter, mali olarak kendini zaten çeviremiyordu, hep zarardaydı, gelir elde etmeliydi. Gelir elde etmeye dönük olarak yeni alınan kararlar da insanlardan kabul görmedi, görmüyor, görmeyecek. Twittler açıkça “Çok zor şartlardayız. Faaliyetimizi devam ettiremiyoruz. Kullancılardan bağışlar kabul edeceğiz” deseydi bile bu kadar hızla kendine son darbeleri vurmazdı.

Bunun böyle olacağı çoktan belliydi. Bence Twitter’ın gerçek sahibi olan CIA, Twitter’ın fişini çoktan çekmeliydi.

Zaten uzunca zamandır Twitter, dünyada en çok kullanılan on sosyal medya uygulaması arasına bile giremiyor. Yerlerde sürünüyor.

Bunca şeyin üzerine, Türkiye’de ve başka başka ülkelerde halkların iradesinin karşısında, devlet sistemlerini ele geçirmiş, hükumet olmuş masonik çetelerin yanında açıkça ve hukuksuzca durması da Twitter’ı bitirdi. Eski dünya yok artık. Bütün sansürlere rağmen Akademi Dergisi, masonların keyfine göre dünyanın her yerinde her şeye ayar çektiği dünya sistemini çökertti.

Thread da bir danışıklı dövüş. Twitter’ın oyundan çıkmak zorunda kalacağını iyice kabullenmek zorunda kaldılar, kendi aralarında yeni hamleleri bu şekilde oldu… Bu oyunu da son seviyede acemice, fark edilir şekilde oynuyorlar. O Thread da hiçbir şeye yaramaz, tutmaz. Zaten hepsinin gerçek sahibi aynı…

Bütünüyle Amerikan hatta batı merkezli servisler/uygulamalar bitti artık. Google bile, Youtube bile bitecek, çökecek ya da son dakikada numaradan değil, gerçekten bir satış yaşanacak.

Son süreçte, yazdığım o yazılardan sonra Twitter istediğim çizgiye getirilseydi, şu anda dünyadaki siyasi yapı da bambaşka bir haldeydi, sosyal medya yarışındaki tablo da bambaşka bir haldeydi. Twitter kesinlikle ilk üç arasındaydı, belki de bir numaraydı.

Bu da onların tercihi… Son defasında, sırf para hareketi olsun diye on milyon lira vermiştim Twitter’a, şimdi beş yüz bin lira vermem. O seviyede çöp oldu.

Anlaşılan o ki Facebook, İnstagram, Whatsapp gibi hizmetlerinde açıkça çöp olmaları çok yakın.

Meselenin bir de metafizik harp kısmı var ki bu çatışmalarda Ankebut Ağının elindeki bütün sistemler sinyale giriyorken, söz konusu mecraların girmemesine ihtimal yoktu, yok.

İş yapan, gelir getiren, faydalar sağlayan, sorunsuz şekilde yoluna devam edebilen bir şeyi, kim, neden satsın?

Twitter, eski Twitter olsaydı, satılması ihtimal dışıydı. Hoş, satılması da gerçek bir satış değil ama bu seviyede resetlenmesi ihtimal dışıydı. Yeni bir hava, yeni bir vizyon ve rüzgar oluşturulma ihtiyacı doğmazdı.

Elon, Twitter’ın ofisindeki saksıları/bitkileri bile, Twitter çalışanlarına satmaya kalkınca ve benzeri tuhaf tuhaf haberler basına yansıyınca, gülüp geçenler, şimdi öyle haberleri aratarak bulmalı, yeniden okumalı.

BLM aktivistlerinin de artık açıkça söyledikleri gibi, ABD hiçbir zaman güçlü bir ülke olmadı. Her şey baştan beri bir zorlamaydı, yalandı, propaganydı. On seneden fazladır bunu anlatıyordum, ilk anlarda insanlar sadece gülüp geçiyorlardı. Artık sadece Türkiye’de değil, bütün dünyada kalabalıklar bu gerçeği kabullendi. Kabullenişler değişti. ABD merkezli sosyal mecraların sansürlemeleri faydasız kaldı, Akademi Dergisi kazandı, dünya çok değişti.

Dünyanın her yerinde, her detayında bir doğum sancısı, bir dönüşme rüzgarı yaşanıyor.

Tek LGBT konusunda bile son iki küsur senedir dünya genelinde nasıl da tersine rüzgar estiğine bakanlar, kimin kazandığını kesinlik seviyesinde görebilir. Artık ne kraliçe var, ne Trump var, ne Macron var, ne Putin var, ne Merkel var, ne Şi var. Ne de gerçek, işe yarayan, dik durabilen bir ABD hükumeti var. Her yerde büyük bir resetleme var ve bunu yapan İstanbul…

Elon Musk üzerinde gösterilen Tesla, SpaceX gibi şirketler de aslında batmış haldeler. On seneden fazladır anlattığım gibi, NASA bile çoktan batak halde… Şu beklenen afetler de yaşandıktan sonra ABD, tamamen diz çökecek. Sonra Türkiye olarak, ABD’den alacaklarımızı gerekirse topraklara, tesislere, vergilere el konulması yoluyla da olsa alacağız.

O sözde süper güç, en çok da Türkiye’yi sömüre sömüre maddi genişlik elde etti, hala böyle yapıyor. Bir cep telefonu alırken, iki cep telefonu da ABD’liler için ödüyoruz. Araba için de böyle… Her şeyde böyleydi, hala böyle ve o sözde süper güç, buna rağmen bile battı, iyice batıyor.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

..

Bir Yorum Yazın