Ne olmuş, Bakü’de deprem mi olmuş?

“Azerbaycan’da da deprem olacak” diye en açık şekilde yazdığımda, bu yaşananı kastetmemiştim. O dediğim yaşandığında, bu depremden bile sayılmayacak. Lakin bu bile nasıl sallamış ve yüreklerini ağızlarına getirmiş.

Hain Ankara hükumetini arkalayan, İngiltere kraliyetine ve İsrail’e çalışan… Maraş merkezli afet bölgesinden çocukları, gençleri, kadınları kaçıran… Kıbrıs misali bir kara para cehennemine çoktan dönüşmüş olan o Azerbaycan da hak ettiğini bulacak.

Ben hayatta kaldığım sürece, Azerbaycan denilen o suni devlet ve şer yuvası hayatta kalamayacak. Oraların altındakiler de hak ettiklerini bulacaklar. Zaten şu yaşanan da normal bir deprem değildi, yer altı şehirlerindeki sorunlardan kaynaklandı.

Azerbaycan’ın altındaki yer altı şehrinin hali iyi değilmiş. İkinci ve çok yıkıcı bir patlama daha yaşanabilir. Bu da deprem olarak yer yüzüne yansır. Bu nedenle ikinci bir deprem ihtimali hiç düşük değil. O hattan Ağrı’ya hatta daha aşağı ve ayrıca içeriye doğru Türkiye’yi de yıkabilir. Çoktan yazmıştım, Güney Azerbaycan’da da büyük temizlikler yaşanacak.

İki gündür çok güzel çatıştık, okuduk, çarptık. Dünyanın her yerinde neticelerini gördük, görüyoruz. Dünyanın her yerinden metafizikçiler de görebiliyorlar.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın