Hiç zaman kaybetmeyin

(Bu yayın, Mehmet Fahri Sertkaya’nın sosyal medya uygulamasında bir takipçisi ile yazışmasının tek taraflı olarak yayınlanmış halidir)

Akademi Dergisi takipçisi: – Hayırlı Geceler Hocam sizi rahatsız ediyorum kusura bakmayın, Almanya’da yaşayan gurbetçiler Almanya’yı terk edecek zor günler yaşayacak diye yazdınız çok Kafama takıldı. Zaten Anaokullarında bile Çocuklarımıza başladılar LGBT anlatmayı. Uzun zamandan beri düşünüyorum Türkiye’ye dönüş yapalım diye Ailemiz Bursa’da kalıyor orası da tehlikeli Bölge. Türkiye’nin neresini bize tavsiye edebilirsiniz? Allaha emanet olun.

Mehmet Fahri Sertkaya: = H. geceler. Hiç zaman kaybetmeyin. En kısa sürede şartlarınızı ayarlayın ve kesin dönüş yapın. Oralar, buralardan bin beter olacak inş. Bu günlere kalmadan bile ayrılmalıydınız. Zaten oralarda gurbetçiler, iyi insanlar da bulunduğu için oralara gelecek umumi belalar tehir ediliyor. Lakin bundan sonrasında daha da tehir edileceğini zan etmiyorum. Fıkıhta da bir meseledir bu, ahlak, maneviyat, haysiyet, aile korunamıyorsa, oradan başka bir yere hicret etmek vacip olur.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın