Taş yağsın bu memleketin üzerine artık

Sürünerek kaçmaya çalışan yaralılar var, o kadar ölünün arasında…

Anlamıyorum ben sizi, koca Katolik alemi, ortodokslar da dahil olmak üzere, Hindistan ve Afrika da dahil olmak üzere, dünyanın her yerinden büyük destekler de alarak güya devasa saldırı yaptınız, hepsi bu muydu?

Ayağa kaldırın hala ölmemiş olan cin/insan ve dünyalı/uzaylı herkesi, biraz daha oynayalım. Biz bir şey anlamadık bu kadarından, az daha tadı çıkmalı.

Firavunlar bile, Nemrud bile bu kadar hukuksuzluk, kanunsuzluk, karaktersizlik yapmamışlardır.

Depremzede insanlara kendi mallarını, eşyasını, teknik araç gereçlerini, ev eşyasını bile vermiyorlar. Devlet gücünü kullanarak, tamamen hukuksuz şekilde yağmalama yapıyorlar.

En büyük acıları bile soygun/yağma vesilesine çeviriyorlar. On binlerce hukukçu, on binlerce basın mensubu da bu kadar büyük kansızlığa topluca susuyorlar.

Sebepsiz, hikmetsiz yıkılmamış bu ülke ve hikmetsizce yıkılmayacak bundan sonra…

Taş yağsın bu memleketin üzerine artık.

Bu kadar lanetli seviyeye gelenlerin değil sadece, susup izleyenlerin bile kafalarını parçalasın.

Şu yağmalama meselesi aylardır sosyal medyaya yansıyor, kimse oralı bile olmadı. Herkes lanetli kişiler gibi susuyor.

3 milyon kadar bina yıkılmış, milyondan fazla, belki de birkaç milyon ölü var ama üzerini baştan beri kapattılar. Sadece hükumet kapatmadı, millet ile hükumet beraber kapattılar.

Millet denilen lanet sürü, en başından beri hükumet denilen yağmacı ve hain sürüsüne kuzu kuzu teslim oldu. Milyonla ölü, milyonlarca yer değiştiren kişi oldu ve bundan birkaç hafta sonra güya genel seçim yapıldı.

Sokaktaki en cahil kişi bile biliyor gerçek bir seçim yapılmadığını ve oyların çalındığını… Bütün danışıklı dövüşlere rağmen, hiç istemedikleri halde muhalefetin kazandığını ama yine aralarında anlaştıklarını…

Stoltenberg/NATO başta olmak üzere, dünyanın bütün Türk/İslam düşmanlarının sözde seçim sırasında onları arkaladığını da bütün millet biliyor. En az on binlerce afetzedenin sağ kurtulduğu halde NATO, ABD, Rusya, Azerbaycan, İsrail, Pakistan ve diğer ülkeler/teşkilatlar tarafından kaçırıldıklarını da bütün Türkiye biliyor. İşte Hollanda’da olması lazım, afetzede çocuk Hollanda’da sağ bulundu. “Bu nasıl olabilir?” diye kimse, hiç kimse üzerine düşmedi. Hemen kapatıldı konu…

Hala topluca susuyor millet denilen sürü… Bir milletin bu kadar damarına basılır, bu canı yakılır, bu kadar sınırsız hukuksuz muamele yapılır da nasıl olur da hala susabilir. Bu milletin, bu kadar karaktersizlik, onursuzluk, merhametsizlik, korkaklık, şeytanlık seviyesine ulaşması için onlarca sene domuz eti yemesi, onlarca sene her türlü günahları işlemesi lazım. Koca bir milletin başka türlü bu hale gelmesi mümkün değil.

Üzülmek, uğraşmak, daha beter sorunlardan hatta işgallerden kurtarmak/korumak, hepsi boşuna çabaymış.

Lanet olasıcılar, bu kadar insanlık, bu kadar mertlik, bu kadar dürüstlük, bu kadar mücadele hiç umurlarında bile olmadı da sonra “Ne oldu, seçim yaptırmayacağım dedin, işte oldu” diyecek, alaya almaya kalkacak kadar da haddi aştılar. Allah hepsine lanet etsin. Yeter artık, altı üstüne gelecekse de düzelsin şu ülke…

Gerekirse taş üstünde taş, gövde üstüne baş kalmasın ama artık düzelsin lanetli hal…

Böylesine büyük ve köklü bir pisliği, hiçbir eğitme ve öğretme kadrosu, hiçbir idari/siyasi kadro, hiçbir cezalandırma sistemi temizleyemez. Anca peş peşe gelen devasa afetler temizleyebilir.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın