İbret-i alem

Ben size söyledim. “Şu Macron’un önüne üç beş kuruş atın da sussun. Dilenciye döndü.” dedim ama atmadınız. Gerçi siz de haklısınız, sizde de yok ki nasıl atacaksınız. Ata ata nereye kadar, taşıma su ile değirmen mi döner. İşte Fransa’da milyonlarca insan aç ve kim, onları nasıl düzenli olarak doyuracak. Zaten din, maneviyat yok, Allah ve hesap korkusu da hiç kalmamış. Aç mideler engel tanımazlar, bastırılamazlar, susturulamazlar. Bu gün “17 yaşında sürücüyü hukuksuz şekilde öldürdünüz” bahanesi ile ayaklanırlar, yarın “Neden senin gözünün üstünde kaşın var” diyerek bile ayaklanırlar.

Neyse… Yıllardır bunları, bu günleri anlatıyordum işte… Fransa’yı gün gün batıra batıra, işlerini, gelirlerini, kara para trafiğini boza boza bu hale getirdim. Afrika’dan adeta kovdum. Pişman da değilim, çok sevinçliyim ve burada duracak da değilim. Aklı olan Fransa’dan hemen kaçsın, parasını da Fransa’da bırakmasın. Gayr-i menkulleri varsa, onları bile satıp çıksın oradan…

Sırada ABD, Çin, Rusya, İspanya, İtalya, Almanya ve İngiltere de var. Çok şenlik olacak, izledikçe aklınızdan çıkmayacağım. Bu nedenle hep “Büyük ve emniyetsiz limanlardan, küçük ve emniyetli limanlara gidin” dedim.

Herkese de ayrıca ders olan kısmı var. Kodu bozuk çingeneleri, (Kendilerini Ermeni, Yahudi, Pakistanlı, Afganistanlı, Hindistanlı, şu, bu bilseler de Çingeneler onlar) ülkeye toplamamak gerekiyormuş. Bir dönüp baksanız geçmişe, yıllardır neler yazdım. Azıcık akl-ı selim davranabilseydiniz, o Macron’u oradan bin kere alırdınız. Neyse, bu da sizin tercihinizdi.

Bu da benim davalarımla arka plandan durmadan oynayan liderlerin sonunu gösteren bir süreç olacak. O Macron da hiç rahat durmadı. Merkel gibi, Trump gibi, diğerleri gibi o da hep Türkiye’de hukukun tamamen ayarından çıkartılmasını ve bomboş, desteksiz davaların ne büyük sorunlara sebep olmasını sağladı. Lakin işte neticesi… Keser döner, sap döner, gün gelir mfs Macron’u da gömer.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

..

Bir Yorum Yazın