Dünyayı ilk defa tek devlet haline getiren kişi hz. Zülkarneyn idi ve o bir Türktü…

Ben, dünyanın tamamını tek devlet olarak idare eden hükümdarların sıralamasını şu şekilde biliyorum:

1- Hz. Zülkarneyn
2- Süleyman peygamber
3- Nabukednazar yani diğer ismiyle Buhtunnasır
4- Nemrud Şayet bu hususta yanılıyorsam, beni aydınlatabilirsiniz. Ben de bir insanım, daha önce de hatalar yaptım ve fark edince düzelttim. Bu hususta da hatam varsa, düzeltirim.

Bu dört kişi hadiste sıralandıktan sonra, ahir zamanda beşinci bir dünya hükümdarının yaşayacağı, onun hz. Mehdi olacağı da haber verilmiş. Anladığım o ki hz Mehdi de Türk olacak ve tıpkı hz Zülkarneyn gibi dünyayı tek bir devlet haline getirecek. Hz Mehdinin hayatında, hz Zülkarneyn’in hayatındaki mühim hadiselerin çok benzerleri de yaşanacak. Ye’cüc ve Me’cüc ikinci kere dünyaya gelip saldırdıklarında, hz Mehdi dünyanın hükumdarı olarak dünya insanlığının başında olacak ve o harbi kazanacak.

Hz. Mehdi’nin hayatında, hz İbrahim’in hayatındaki mühim hadiselerin çok benzerleri de yaşanacak. Kodu bozuklara meydan bırakmayacak. Her şeyi benim anlatmamı beklemeyin. Çıkartın adamlarınızı, sağda solda bildiklerini anlatsınlar. Biz de sizden istifade edelim. İtirazlarınız varsa dinleyelim. Bu güne kadar bunu yapamadınız, adamlarınız hep dip seviyedeydi, bomboştu, her şeyi birbirlerine katıyordu. Zaten iyi niyetli de değillerdi. Belki şimdi yapabilirsiniz böyle bir şeyi…

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

..

Bir Yorum Yazın