Niye? Niye öyle konuşuyorsun?

Putin! Sen burayı karıştırınca, kuralsızca her kötülüğü yapınca meşru oluyor da ben orayı gayet seviyeli, Rusya halkının da iyiliğine olacak şekilde ve mertçe karıştırınca mı gayr-i meşru ve hukuk dışı bir şey yapmış oluyorum?

Kafaya bak…

Kafanın sana bile faydası yok. Nerede kaldı ki hukuksuz şekilde başında bulunduğun koca millete faydası olsun… Yıllardır kafana göre istediğini hain, istediğini terörist ilan ediyorsun. Tayyip’ten farkın yok. Beni de terörist mi ilan edeceksin, etsen ne olacak, neye yarayacak?

Karıştırdığın, mahvettiğin tek ülke orası ya da burası da değil. Sadece burada bile, senin yüzünden milyonlarca çocuk yatağa aç giriyor, tedavi imkanları bulamıyor, doğru düzgün bir aile ve toplum şartları içinde yetişmiyor.

Milyonlarca kadın/anne de tahammülü çok zor şartlarda yaşıyor. Onlar çocuklarına yiyecek lokma veremiyorken, o seviyeye kadar organize bir hırsızlığa ve dolandırıcılığa maruz bırakılmışlarken… Sen güya nükleer santral yaparak onlardan yine yine çalıyorsun. Sen, kimsesiz yetimleri bile soyan, onlardan bile çalan hatta onların bedenlerini, organlarını bile çaldıran, mafyalara sattıran bir şeytansın… Buraya kitap hacminde yazarım da sana laf nasıl anlatılsın? Sen insanlıktan çıkalı, yarım asırdan fazla zaman geçmiş. Sana laf anlatmak, karanlığa kurşun sıkmak kadar faydasız ve mantıksız.

Bana hukuku, siyaseti, insanlığı, nasıl davranacağımı ve kararlar alacağımı sen mi öğreteceksin?

Daha o Erkhov şeytanını bile buradan almadın sen. Bu günlere, içinde bulunduğun şu şartlara, çok büyük bir şeytanlaşma ve inatlaşma kararlılığı ile geldin sen. Şu anda kalemini elimde tutuyorum, istediğim an kırabilirim. O güvendiğin ülkeler, hükumetler, mafyalar, gizli servisler de sadece izlerler, başka bir şey yapamazlar. Anca kendi dertlerine düşerler. Sıradaki kişi/taraf olmamak için İblis’e yalvarmaya başlarlar. Gerçi çoğu, şimdiden de yalvarıyorlar.

Hep dediğim gibi, yakanı yakarlar, yıkanı yıkarlar, sıkana sıkarlar ve karıştıranı da karıştırırlar. Kana kan, göze göz, dişe diş…

Şimdi ne yapabiliyorsan yap, boş laf yapma, icraat yap. Seni, çeteni, seni orada tutmaya çabalayanları göreyim…

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

..

Bir Yorum Yazın