20 Mart 2023

(Bu yayın, Mehmet Fahri Sertkaya’nın sosyal medya uygulamasında bir takipçisi ile yazışmasının tek taraflı olarak yayınlanmış halidir)

Akademi Dergisi takipçisi: – Assalemualeykum hocam.

Biraz önce, belki bir kaç ay önce, gördüğüm ruyamda Moskvadaydım.
Sanki bir bildiğim adama gitmişim. O Moskavanın merkezinde yaşıyormuş. Bu kısımları tam hatırlamıyorum. Belki bir yere taşınıyordu. Bir tır arabasına eşyalarını toplamıştı.

Sonra bir bina gördüm. Bina bir devlet kurumuna ait gibiydi. Yakınında makam arabaları vardı. Ve o arabaların yakınında koruyucular vardı.

Sonra gökte iki tane savaş helikopteri gördüm. Koruyucular endişelendi. Sonra o helikopterlere hammer gibi askeri araçlar roketler gönderdiler. Muharabe başladı. Ben ve başka adamlar bir bina yakınına korunmak için koştuk.

Mehmet Fahri Sertkaya: = vas. Darbeye mi yordun, darbe paylaşımımı mı gördün?

Akademi Dergisi takipçisi: – Önceden de darbeye yormuştum. Şimdi paylaşımı görünce size yazdım. O zamanlarda da yanlış hatırlamıyorsam Rusyada darbe olabilir, ya da hükümet değişebilir diye paylaşımlar yapıyordunuz.

“Eğer kişi silahlı saldırının başka birine yapıldığını görürse tanıdığı kimselerin hayatında olup biten ani değişimlere tanıklık edecek veya bu değişikliklerin bir parçası olacak demektir.”

Rüyada silahlı saldırıya uğramak, hayırlı şekilde tabir edilmez. Büyük dertler anlamına gelen rüya, çok üzücü günler geçirileceğine ve hasta kimselerin yaşamlarının son günlerini yaşadıklarına alamettir. Silahlı saldırı, alınacak kötü bir haberin kişinin tüm gündemini bir anda değiştireceğini de bildirir. “

“Silah görmek ses anlamına geldiği için bu rüyayı gelecek kötü bir habere yormak gerekir. Büyük yankı uyandıracak olumsuz gelişmeler kadar, kişinin herkesin kulağına gidecek ve ayıplanmasına sebep olacağı bir kabahat işleyeceğine de delalettir. Ticarette yapılan anlaşmaların tek taraflı şekilde feshedilmesi yüzünden yüklü miktarda para ödemek zorunda kalmak, alınan işleri zamanında bitirememek yüzünden tazminat ödemek manasına da gelir.”

Rüyada helikopter görmek, rüya sahibinin cesaretine ve bilgin kişiliğine işaret eder. Rüya sahibi, topluma öncülük etmeyi kendine ilke edinmiş, toplumu içindeki karanlıklardan aydınlık günlere çıkarmak için azmetmiş, bu sayede de kimsenin konuşmaya ve yapmaya cesaret edemediklerini yapan, bazen toplumda ters tepecek ama toplum yararına olacak şeyleri yapabilecek kadar yiğit kişi olarak ifade edilir. Rüyada helikopter görmek, değişim, gelişim ve yenilik olarak tabir edilirken aynı zamanda da radikal ama hayırlı değişiklik anlamına gelir.”

Rüyada Uçan Helikopter Görmek
Rüya sahibinin gerçekleştirmek istediği iş için adım atarak, çalışmalarına başlamasına ve projelerini tek tek hayata geçirmesine delalet eder. Rüya sahibi inancı ve hırsı sayesinde her işini sonuna kadar götürmüş ve tatmin edici sonuçlar almıştır.”

Rüyada savaş helikopteri kullandığını görmek, rüyayı gören kişinin profesyonel yanını kullanarak bazı insanlara karşı kesin ve net şekilde hayır diyerek onları karşısına almasına işaret eder.”

Rüyada Koruma Polisi Görmek
Bir suça ortak olunması veya kişiyi tedirgin eden bir duruma karışılması sonucunda gergin geçecek günlere alamettir. Koruma polisi görmek rüya sahibinin kendisini güvende hissetmediğine ve bu nedenle bazı önlemler alarak hayatında bir takım değişiklikler yapmak istemesine yorumlanır. Zahmet çekilerek elde edilen zafere işaret eden rüya, kişinin çile çekeceği bir hastalığın pençesine düşüp daha sonraki yaşamında da bu hastalıkla yaşamak zorunda kalacağına işaret eder.”

Rüyada Koruma Altında Olmak
Gizlenmek veya kaçmak anlamına gelen rüya kişinin zor bir durum içinde olduğuna, çok yakın arkadaşları veya dostlarından dahi yardım almakta tereddüt edeceğine, bu süreci pek çok zorlukla mücadele ederek geçireceğine, ailesinden baskı ve şiddet göreceğine ve sıkıntılar çekeceğine alamettir. Rüya sahibinin korktuğu bir olayın başına gelmesi ile birlikte tüm hayatının olumsuz şekilde etkileneceğine ve sonrasında da büyük belaların içine düşeceğine tabir edilir.”

Rüyada uçaksavar görmek, rüya sahibinin, askeri birimler içinde hava kuvvetlerine komutanlık eden bir kişinin akrabası ya da ahbabı olduğuna delalet edilir.”

“Rüyada uçaksavar kullandığını gören kişinin, iş hayatında amirine ihanet edeceğine ve çalışarak güzel projeler ortaya koyan ve çok iyi işler başaran insanları kıskanacağına işaret edilir.”

Rüyada taşındığını görmek kişinin hayatında gerçekleşecek olan bazı değişikliklere ve rüya sahibinin ezberinin bozulacağına delalet eder. Öte yandan rüyada taşınmak kişinin kendini tehlikelerden, kötülüklerden ve sorunlardan uzakta hissettiği mekânlar ve o mekânlarda hissettiği duygu yoğunluğu ve konfor şeklinde yorumlanır.
Rüyada taşınmak kişinin ruh halindeki değişikliklere de işaret eder. Çok mutluyken bir anda mod değiştirerek, huzursuz ya da mutsuz olabilir. Veya çocuklar gibi şenken bir anda içine kapanarak, sessiz sedasız bir köşede öylece oturabilir.”

Rüyada Makam Aracı Görmek
Hiç beklemediği anda kendisini zirveye taşıyacak olan olaylar sayesinde büyük mutluluklar yaşayacak olan rüya sahibinin sevincini herkesle paylaşmak isteyeceğine ve büyük bir kutlama ile başarısını gözler önüne sereceğine işaret eder. Kıskandıran bir iş sahibi olmak, herkesin ağzını açık bırakan lüks bir yaşam sürmek, büyük malikaneler ya da villalar satın almak, işleri büyütmek ve isim yapmak şeklinde de yorumlanır. Hayırlı paralar kazanılacak ferah bir yaşamın delaletidir.”

Rüyada Askeri Araç Görmek
Rüyayı gören kişinin önemli ve büyük plan ve projeleri olduğuna, kalıcı zaferler elde etmek istediğine, bu nedenle güvenirliği olmayan kimselerle yola çıkmadığına ve böyle işlere girmediğine alamet eder. Rüya sahibinin hayattaki en büyük amacı mutlak galibiyet demektir.”

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın