Geniş, derin ve binlerce kilometre uzunluğunda su kanalları açacağız

Acele ile açmamız gereken geniş, derin ve binlerce kilometre uzunluğunda su kanalları var.

Yakın gelecekte projelere başlanıldığında, hemen işler hale getirmemiz gereken bazı hatlar/güzegahlar var. Oralardan geçen su kanalları sayesinde pek çok şeyi kısa sürede eş zamanlı olarak elde edeceğiz.

1- Ağır yüklerin düşük masrafla nakliye edilmesi (Hem normal ticari ve askeri yüklerin hem de kanal açma sırasında oluşan ağır yüklerin)

2- Su ve oksijen gazı ile çalışan araçların sürekli su ihtiyacının karşılanması… Ayrıca, eş zamanlı olarak ve kolayca temiz su ve elektrik enerjisi de üreten devasa çiftliklerin ve ayrıca onların balık yetiştirme kısımlarının (küçük kanallarının) sürekli su ihtiyacının karşılanması…

3- Projelerin, daha ilk anlardan itibaren gelir getirmeye başlayan projeler olmasının, kendi masraflarını çıkartabilecek projeler olmasının ve hatta başka projelere sermaye üretebilen projeler olmasının sağlaması.

Biz, en kısa sürede açmamız gereken bazı kanalları bile bu videodaki gibi açmayacağız.

Kanalların yan tarafları uygun eğimde yamaçlar haline getirilecek. İki yana doğru kilometrelerce gittikten sonra o yüksekliğe anca ulaşacak.

Böylece ilk andan itibaren çalışma/hafriyat alanını geniş tutacak ve değerli madenler, hazineler, tarihi eserler de çıkartacak ve onların sayesinde de projelerin mali yükünü taşıyacağız. Ayrıca oralardan çıkan normal taşlara, kayalara ve topraklara bile ihtiyacımız olacak. Onlar da bize hemen çok lazım olacak. Çıkartılacak olan her şeyin nakliyesi, her gün durmadan ilerleyen kanal üzerinden hemen yapılabilecek. Nereye kadar ilerlersek, kanal hep peşimizden gelecek, kullanılabilir halde olacak.

Başlangıç noktasından biraz ilerledikten sonra, kanalların iki yanında hemen çok gellişmiş şehirleşme çalışmaları başlatacağız. Hepsi kanal manzaralı, hepsi geniş bahçeli, en yükseği üç katlı evler dolacak etrafa… Sadece bir kanal hattının iki yanında toplamda milyonla ev bulunabilecek.

Neredeyse tamamı fabrikada, otomatik makinelerde, alternatif malzemelerle ve çok kaliteli şekilde üretilmiş parçalardan meydana gelen bu evler, uygulama sahasında çok hızlı ve kolay şekilde montajlanacaklar. Buna rağmen, en şiddetli depremlerde bile çökmeyen ve parçalanmayan süper lüks ve sağlam evler olacaklar. Isı ve ses yalıtmasındaki üstün kaliteye hiçbir başka ev tarzı/malzemesi yetişemeyecek.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın