Wagner’i CIA durdurdu


Putin’in ve çetesinin hiç şansı yoktu ve hala yok. Zelenski bile “Eyvah, Putin devrilmemeli” diye panikledi. Rolünü oynadı. Ortada gerçek bir savaş olsaydı, Ukrayna çoktan Rusya’yı ezip geçmeye başlamıştı. Ukrayna ordusu şu anlarda Moskova etrafında olurdu. Rusya hızla parçalanırdı. NATO şaha kalkardı, hamle üstüne hamle yapardı. Bu fırsatı hiç kaçırmazlardı. Güya Ukrayna yanlısı ve Rusya karşıtı görünen onlarca hükumet de bu fırsatı kaçırmazdı.

Dünya gördü… Rusya’daki haklı ve meşru isyanın ilk anlarında o malum hükumetler ve liderler sessizliğe gömüldüler. Sonra da psikolojik harp teknikleri uyguladılar. Yüzlerce yalan haber yaydılar, yayıyorlar. Onların çoğu tek kalem tarafından yazılıyor. Gerçek haberler ise hala sansürleniyor. Wagner’in halk desteğini ve milletler arası desteğini azaltmak için onlarca adice hamleyi peş peşe yaptılar, yapıyorlar.

Prigojin’in arkasında milletler arası bir ittifakın desteği var. Bu ittifak, yoluna İstanbul ile devam etmek isteyenler ittifakı… Bu ittifak, dünyanın her yerinde devasa projelere aynı anda başlamak isteyen aklı başında insanlar ittifakı… Bu ittifak, çok güçlü bir ittifak…

Yine dünyanın onlarca ülkesi danışıklı dövüşerek bir ülkede daha iktidarı elde tutmaya, dünyanın değişmesine mani olmaya çabalıyorlar. İktidarı İsrail’in, İngiltere’nin, ABD’nin kuklalarının elinde tutmaya çabalıyorlar. Buna rağmen, bu kuklalar/hainler, güya bu ülkelere karşı duruşa sahip kişiler gibi görünüyorlar ve rol yapmaya devam ediyorlar. Resmi makamlardan yapılan açıklamarın bile neredeyse tamamı yalan ve danışıklı dövüş maksatlı açıklamalar. Bu kadar ifşa oldular ama hala bu numaraların tutmasını bekliyorlar.

Ankara hükumeti denilen ihanet teşkilatını da son süreçte aynı ülkeler iktidarda tuttular. Lakin dünyanın her yerinde büyük güç kaybettiler. Eş zamanlı olarak hepsinde çökmek üzereler. Her an her şey olabilir. Domino taşları misali onlarca hükumet peş peşe devrilebilir.

Tayyip’in Putin yanlısı açıklaması bile İsrail’in ve İngiltere’nin talimatı ile yapıldı. Yoksa siz hala NATO’nun Rusya ile düşman olduğunu, savaştığını zan eden ve ayakta uyutulan kişilerden misiniz?

Wagner teslim olmadı ve olmayacak. En kötü senaryoya göre, Wagner teslim olsa ya da mağlup olsa bile Rus vatanseverleri teslim olmadılar ve olmayacaklar. Müesses nizamın, ayakta duracak gücü bile kalmadı. Tayyip’in ayakta dik duramadığı o görüntü, aslında Ankebut Ağının genel görüntüsü. Aklı başında herkes bunu çoktan kabullendi.

İstanbul, yıllardır bu günleri hazırladı… Son birkaç gündür Türkiye içindeki ve dışındaki çok sayıda mfs takipçisi şoklar geçirdi. Lakin bunlar bir şey değil, bundan sonra haftalarca, aylarca, yıllarca dünyada mfs rüzgarı esecek. İstanbul rüzgarı esecek.

Prigojin’e, dünya medyası önünde, resmi açıklamalarla verdikleri sözleri bile tutmadılar, tutmayacaklar. Çünkü onlar için, o sözleri tutsalar da tutmasalar da sonuç aynı ve her iki yoldan gidilse de devrileceklerini biliyorlar. Bu şartlarda, belki ayakta kalmak mümkün olur diye direnmeyi tercih ediyorlar. Kendilerini kandırıyorlar.

Dünya basını ve medyası ve malum sosyal mecralar mason tarikatının kontrolü, sansürü altında ve hiç kimse masallarla uyutulmamalı.

Rusya’da hiçbir şey bitmedi ve her şey yeni başlıyor. Bu, sadece Rusya’nın krizi değil. Bu kriz, öncelikle Rusya’dan başlamış bir kriz de değil. Rusya ile sonlanacak bir kriz de değil. Dünya genelinde bir doğum sancısı çekiliyor. İstanbul merkezli yeni bir dünya düzeni, herkesin gözleriyle görebileceği şekilde doğuyor.

Güneş, batıdan yani battığı yerden bir kez daha doğuyor.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

..

Bir Yorum Yazın