Hukuku, ifade hürriyetini, gerçekleri yayma hürriyetini istedik Elon…


Milletçe bunu istedik. İktidarı ele geçirmiş ve devlet sistemini keyfince, hukuksuzca kullanan hain ve kara paracı çetelere karşı milletçe mücadele vermeye devam ediyorken, Twitter’ı da kullanmak istedik ve sen de seçimini yaptın.

Hukuk tanımayanların hukuksuz taleplerini yerine getirdin. Kendin gibi kara paracı pislikler olan Türkiye’deki gayr-i resmi yetkililere yardım ve yataklık ettin. Zaten arka plandan türlü kara para işlerinde, hukuksuzluklarda, suçlarda paslaşıyorsunuz. Bu defa bütün dünyanın açıkça görebileceği şekilde birbirinizi kolladınız, kolluyorsunuz. Hepsi bu… Yok birbirinizden farkınız.

Bir de çıkıp ekran görüntüsündeki gibi cümleler yazarak, bütün insanlığı ahmak yerine koymaya kalkıyorsun. Başka başka ülkelerin hukuk tanımayan idarecileri de senden böyle son dakika golü talep ederse… Böyle açıkça seçimleri yönlendirmeni ve muhalifleri yok etmeni talep ederse, taleplerini yerine getiriyor musun, getirecek misin? Açıkça yaptıkların, engellediklerin vahim bir skandal ama bir de sinsice sansürlemelerin, onlara ne demeli? Sen nadir görülecek seviyede bir sahtekar ve pislik herifsin. İnsanlık düşmanı bir satanistsin, toplum içinde yaşamana bile izin verilmemeli.

Hiçbir şeye de mani olamadınız. Onlarca ülkenini, yüzlerce büyük şirketin, çok sayıda milletler arası terör örgütünün seferberliği ile Türkiye’de sözde bir seçim daha yaparak, iktidarın kendi adamlarınızda, kara paracılarda, hainlerde kalmasını istiyorsunuz ya, gör bak, neler oluyor ve olacak. Size bu sözde seçimi yaptırıyor mu bu millet, gör bakalım…

Bütün ifşalar TRT’den yapılacak. O sırada senin de Twitter’ın da gerçek yüzü belgeleri ile ifşa edilecek.

Twitter: “Türkiyede herkesin Twitter’a ulaşımını garantilemek için bazı içeriklere sınırlama getirdik.”

Yglesias: “Elon ile devlet, muhaliflerin sansürlenmesi konusunda anlaştı.”

Musk: “Beynini mi düşürdün? Tüm Twitter’ı kısıtlamak mı daha iyi bazı içerikleri kısıtlamak mı?”

Brian: “Bu hareketinde Twitter’ı destekliyorum, tek isteğim bunun şeffaf bir şekilde duyurulması olacak.”

Musk: “Türk devletinin bize ne yazdığını yakında paylaşabiliriz.”

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın