Twitter’ın başına çok ağır şeyler gelecek


Twitter’da, kaybettiğinizde maddi ve/veya manevi kayıp/zarar yaşayacağınız içerikleriniz varsa, hemen şimdi onları bir şekilde yedekleyin, koplayın.

Çünkü Twitter’ın başına çok ağır şeyler gelecek. Dünya genelinde erişilemeyecek. Bir daha açılmama, faaliyette olmama ihtimali çok çok yüksek. Haftalar sonra tekrar faaliyete geçse bile, kesinlikle verileri muhafaza edememiş olacak ve boş içerikle yoluna devam etmek isteyecek.

Daha önce de ikaz etmişim ki işlerinizi sosyal mecralar ve Youtube üzerinden yapıyorsanız, bunlar vesilesi ile sisteminiz işliyorsa, alternatiflerini bulmalıydınız. Şimdiden sonra ne yapabilirsiniz bilemiyorum. Lakin bilin ki Türkiye’nin, Türk milletinin iradesinin karşısında duran bu sistemler, dünya genelinde cezalandırrılacaklar.

Türkiye’nin bu seçimi o kadar mühim ki karışmayan yok. Başka gezegenler bile karışıyorlar ve ona göre de şiddetli bir son çatışma yaşanacak. Bu sırada dünya genelinde hiç ummadığınız şeyler de yaşanacak.

Adına Elon Musk denilen şu pislik karakterle iş yapan, etrafında bulunarak onu destekleyen ya da uzaktan uzağa onu destekleyen hatta yayıncılık yoluyla bile onunla aynı safta olan ve ona destek olan herkes, herkes başlarına gelenlere inanamayacakları hale gelecekler.

Şu karaktere destek veren yer altı şehirleri ve uzaylı türlerinden cin gruplarına kadar herkes de başlarına geleceklere inanamayacaklar.

Kimsenin, Türkiye’nin hürriyet mücadelesini engelleyebildiği yok, sadece kendi kafalarına sıkmış, kendi sistemlerini bitirmiş oluyorlar.

Savulun, Türkiye geliyor.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın