Türk lirası milletlerarası para birimi olacak

ABD dolarının yerine dünyada Türk Lirası “rezerv para, milletler arası para birimi” olacak.

Bu, kısa süre sonra olacak. Bu günden sonra bütün dünya genelinde daha büyük ve gizlenemez bir kaos hali oluşacak. Beklenmeyen hükumetler bile kolayca ve kısa sürede yıkılacak. Beklenmeyn dev şirketler bile kolayca ve kısa sürede iflas edecek.

Türkiye de savrulacak, savrulacak, savrulacak ve gerekli noktada bir anda Türkiye’nin savrulmasını durduracağım. Diğer ülkeler ve para birimleri savrulmaya devam ederken, ben kısacık sürede Türkiye’yi dünya lideri yapacağım. Bu da yaptığım, herkese gösterdiğim halde, hala inanılamayan icraatlarımdan biri olacak.

Kısa süre sonra dünyada, Türkiye’den daha güvenli, daha sakin, daha kazançlı bir ülke olmayacak. Onların çökmeye batmaya devam ettiği nispette büyük bir hızla, Türkiye devleşecek.

Dolayısıyla Amerikan Dolarının yerine, Türk Lirasından başka bir alternatif aramaya dönük çabalar bile zaman ve ekmek israfı… Hala ABD’yi ayakta tutmaya dönük çabalar ise daha büyük ve mantıksız şekilde zaman ve emek israfı…

Şimdiden herkes Bidon’la, Kamala ile, Trump’la, Putin’le, Scholz ile, Meloni ile, Macron ile, Sunak ile, Şi ile ve benzerleri ile vedalaşabilir. Bu gibi kişilerde alacakları olanlar, hemen paralarını sağlama almanın bir yolunu bulmalılar. Çin’in parça parça olmasına da ramak kaldı. Herkes buna da hazır olmalı.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın