Çok komiksiniz


Gerçekten çok komik bir vaziyette görünmektesiniz.

Ne bekliyorsunuz, bana karşılık vermelerini mi? “Benim devletim”in kurumlarını kullanarak bana operasyon yapabilmelerini mi?

Yabancı unsurların şu hainlerin yardımına koşmalarını mı?

Türkiye’nin idaresine, şunun bunun adına, bu güne kadar hukuksuzca el koymuş olan Bohçalı’nın ve Tayyip’in, bunlarla danışıklı dövüşen o bilinen kişilerin… Ortaya karışık, muhatabı meçhul, manası muğlak, son derece cılız birkaç açıklama yapmasının ardından sorunlarının çözülmesini mi bekliyorsunuz? Oysa it gibi titriyorlar. İlaç destekleri alıyorlar. Bayılıp ayılıyorlar. Korkudan dört dönüyorlar.

Şu şartlarda, çok şiddetli ve son seviyeye gelmiş gerilmenin sakinleşmesini mi bekliyorsunuz?

Şu şartlarda bile, iki kakara kikiri ile, iki artistik patinaj cümleyle yola devam ederek seçim yapabileceklerini mi zan ediyorsunuz? Siyasi ve mali sahalarda kazanabileceğinizi mi zan ediyorsunuz? O Sinan’ı bile tehditle hala yola devam ettirmeye çabalıyorlar. O dahi çoktan pes etti ve son anda köşeden çevirdiler. Zorlaya zorlaya yola devam edebileceklerini mi zan ediyorsunuz? Korkaklarla zafere ulaşacağınızı mı hayal ediyorsunuz?

İşte, bütün maniplasyonlara, hukuksuzluklara, sahte satışlara, alışlara ve karşılıksız basılmış devasa paralara ve keyfi yasaklamalara, yönlendirmelere rağmen borsa can çekişiyor? Üstelik memlekette kamu ve özel bankalara dahi tamamen keyfi ve hukuksuz talimatlarla yönlendirme yapabildikleri halde vaziyet böyle… Borsa gün sonunu iyi kapatmaya çabalıyorlar ama işleri çok zor. Günü iyi kapatsalar ne olacak, ertesi gün onlara güneş doğayacak.

Olmayacak duaya amin diyorsunuz. Ben de hepinize baştan beri şunu söylüyorum: Şu sözde seçim olmayacak, yapılamayacak. Milletin iradesine ret çekilerek, her yanı hileli, hukuksuz, yalan ve ihanet dolu sözde seçime izin ver-mi-yo-rum.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın