Şu kısımdan ne güzel film yapılır

Sonra dünya insanları, patlayan dağda sağlam kalan yüksek teknoloji ürünü şeyleri alıp tersine mühendislikle üzerinde çalışırlar. Yaralandığı halde sağ kalmış uzaylıları da bu işte görevlendirirler. Birkaç ay sonra binlerce senelik teknoloji sıçraması yaparlar.

Sonra da o dağın altına doğru uzayan geçitin kapılarını kolayca açabilir ya da yıkabilirler.

Bu yolla yer altı şehrine girip uzaylı türlere baskın yaparlar. Onların tamamına yakınını imha ederler. Çocuklara ve kadınlara kıymazlar.

Sonra eğitirler de insan gibi yaşamayı öğretirler. Sonra da sırasıyla diğer yer altı şehirlerinin savunmalarını kıra kıra çok farklı uzaylı türleri yok ederler. Nihayetinde dünyayı gizli istiladan kurtarırlar. Küresel ısınma yalanı çöker, karbon krizi yalanı çöker. Enerji krizi, kuraklık krizi gibi suni krizler hemen aşılır.

Denizler ve okyanuslar normale dönmeye başlar. Balıklar çoğalır. Kutup bölgelerindeki karlar, buzullar hemen erir ve dünyaya hiçbir zarar vermez. Oralarda yeni şehirler kurulur. Dünyada iklimler hızla normale döner. Çöller yeşermeye başlar. Sonra da dünya insanlığı sadece birkaç on sene sonra başka gezegenleri fethetmeye gider.

Hz. Zülkarneyn’in gittiği yerlere tekrar giderler. Bir film serisi olur bu… Dizi olsa 10 sezon sıkmadan, bitmeden, seyirciyi ekrana kilitleye kilitleye devam eder.

Kitabı yazılsa ya da romanı çizilse, onlarca sene en çok satanlar arasında yerini sabitler.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın