Türkiye’yi böldürmeyeceğim

Türkiye’nin Doğu ve Güney doğu bölgelerini hiçkimseye vermiyorum, vermeyeceğim.

Kaç kişinin daha öleceğiyle ilgilenmiyorum. Ben fazlasıyla hassasiyet ve gayret gösterdim ama sahada hala beklediğim oranda samimiyet, ciddiyet, birlik, gayret, kendini düzeltme yok. O hade onların, millet denemez o sürünün akıbetinden ben mesul değilim. Başlarına bekçi olarak da tayin edilmedim.

En baştan da “Topraklarımıza giremezsiniz, işgale teşebbüs edemezsiniz” demedim. Aksine “Girersiniz ama sizi buralara gömeriz” dedim. O sözü söylememin üzerinden çok zaman geçti ve şimdi de bir karar değişikliği yok. Hatta buralara girmenizi, bazı bölgeleri dümdüz etmenizi sizden daha çok ben istiyorum. Bir musibet, bin nasihattan evladır demişler. Bu memlekete bir değil, bin musibet lazım.

Suni affetler de işgal teşebbüsleri de neticeyi değiştirmeyecek. Ölen ölür, kalan kalır ama kaç kişi ölürse ölsün ben “Türkiye’den toprak vermeyeceğim, Türkiye’yi böldürmeyeceğim.” Bunu herkes iyice anladı mı?

Ayrıca İran’ı, Irak’ı, Suriye’yi, Kıbrıs’ı, Ege adalarını, Yunanistan’ı, bizim olduğu halde elimizden hile ve ihanetlerle alınmış o toprakların tamamını kısa sürede Türkiye’ye dahil edeceğim. Dünya yıkılacak olsa bile bu mücadelemden tavizler vermeyeceğim. Bu da iyice anlaşıldı mı?

Benimle olanlar, bana yetiyorlar. Ben, bunca senedir bir dakika bile samimiyetsizlik yapmadım ve etrafıma kuru kalabalıklar toplamadım.

Öyle ise haydi oynayalım…

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın