Şunu da açıkça yazayım da artık herkes bilsin


Endonezya ve Malezya gibi sözde İslam ülkelerinin de İslamla doğru düzgün bağı yok. Rejim ve hukuk sistemleri zaten islami değil ama zan edildiği gibi halkı da müslüman değil. Aralarında varsa, bir avuç gerçek müslüman var. Diğerlerinin sadece adı müslüman ve oralarda da her şeytanlık, her kötülük, her sapıklık var.

2004 yılındaki deprem ve devamındaki dev dalgada en az 2 buçuk milyon kişi öldü ama yine de çok küçük bir temizliğe sebep oldu. Hindistan’dakiler gibi, oralardaki yarı çingene kodlu/genli yığınlar da asla ayara girmezler, girmeyecekler. Dolayısı ile oralarda da belalar, musibetler bitmek bilmeyecek.

Biz bu hususta da çok dürüst, çok net/kesin kararlı olacağız. Samimiyetle ve temiz niyetle bize yanaşan, güvenen küçük bir azınlığı hariç tutacağız, onlara destek olacağız ama diğerleri hiç vakit ve emek israf etmeyeceğiz.

Şu anda Malezya da Endonezya da lağım çukurları gibiler. Ankebut Ağına o malum ülkeler, hiç zorlanmadan oralarda her türlü pis işi yapıyorlar, yaptırıyorlar. Toplu ölümler olursa, oralarda da bebekler, çocuklar, kadınlar kurtulmuş olacaklar. Şu anda bile bu iki ülke, Türk milletinin değil hain Ankara hükumetinin yanında açıkça saf tutuyorlar. Hain Ankara hükumeti ile birlikte her pis işi yapıyorlar.

Ayrıca tartışılmaz kesinlikte bir gerçek de şudur:

Halkı gerçekten müslüman olan ülkenin rejimi ve hukuk sistemi onlarca sene gayr-i İslami ayarda kalamaz. Gerçekten müslüman bir halk, devletinin kanunlarını/sistemini çok uzamadan İslami ayara getirir. Çünkü müslüman zulme, haksızlığa, küfre, çıplaklığa, namussuzluğa, esarete, uyuşturucuya, fuhşa ve benzeri kötülüklere asla tepkisiz kalamaz. Onlarca sene geçtiği halde bu yaşanmıyorsa, devletin esasları İslami esaslar olmuyorsa, o halkın büyük kısmının müslümanlığı yalandan, münafıklıktan ibarettir. Tıpkı Türkiye’de olduğu gibi…

Hiç kimse, ne kadar siyasi dehaya ve tecrübeye sahip olursa olsun hiçbir idareci ya da idari heyet/parti, halkı gerçekten müslüman olan ülkede umumhaneler açamaz, açık tutamaz. Ekranlardan sokaklara kadar her yere çıplaklığı, namussuzluğu, yalancılığı, kibri, dolandırıcılığı yayamaz.

Dünyada hiç gerçek İslam ülkesi yok ve halkı müslüman olduğu iddia edilen ülkelerin hiçbirinde gerçek müslümanların nüfusa oranı yüzde onu bile geçmiyor. Bu, Türkiye için de böyle… Türkiye’de nüfusun yüzde onu bile gerçek müslümanlardan oluşsaydı, bu ülke bu kadar iğrenç hale getirilemezdi. Son afetlerden sonra da malum siyasi partilerin ve liderlerin hiçbiri varlıkta kalamazdı.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın