Beklenen görüşme yapıldı


Türkiye’de borsayı ve bankaları en tepeden idare eden yani mali piyasaların şartlarını, dengelerini belirleyen ve kendileri de İngiltere’den aldıkları talimatlarla hareket eden kişiler var. Bunlarla metafizik yolla görüşmem oldu. Yakında bana döneceklerini, benimle görüşeceklerini zaten yazmıştım daha önceki bir yayında… Bunun böyle olacağı çoktan kesinleşmişti. Bu gün benimle görüştüler.

Sözü hiç uzatmadan yardım talep ettiler. “Hiç nakit kalmadı. Bankalar battı. Borsayı da daha fazla ayakta tutamayacağız. Sermaye akışı tamamen durdu. Çok fazla sermaye/para çıkışı oluyor. Yayınlarda dediklerinin hepsi yaşanıyor. Dediklerinin hepsini yaptın. Şimdi bizi bu halden çıkartmanı ve ortak bir anlaşma zemini bulmayı istiyoruz. Bizi senden başkası bu halden çıkartamaz.” dediler.

Ben de şöyle karşılık verdim:

“Sizi bu hale düşürmek için çok büyük bir mücadele verdim. Sadece Türkiye içinde değil, dünya genelinde bu mücadeleyi verdim. Bilerek, isteyerek sizi bu hale düşürdüm. Maksadım, hedefim net ve açık. Yayınlarda süreç boyunca siz de bunu gördünüz. Türkiye’de sistemi değiştireceğim. Siz de tamamen batıp yok olmak istemiyorsanız, buradan bile topu çevirip varlıkta kalmak ve düzelmek istiyorsanız, bunun yolu da belli… Görüşmelerde bütün taraflara aynı şeyleri söylüyorum ve size de aynını söyleyeceğim. İngiltere’yi, AB’ni, ABD’yi, Rusya’yı, İsrail’i, Çin’i ve diğerlerini artık bırakacaksınız. Bunların piyonu olan Ankara hükumetinden uzaklaşacaksınız. İstanbul’a açıkça yanaşacak, açıklamalarınızı ve kararlarını açıkça İstanbul yanlısı bir hale getireceksiniz. Sonra da beklenenler olacak. Çok ötelenmiş ve devleşmiş olan kriz açıkça yaşanacak, tayfun misali yıkıp geçecek ve süreç boyunca de sürecin devamında ben size destek olacağım. Sizin için başka bir kurtuluş yolu yok. Ya Ankara’dan yana kalarak onunla beraber yok olacaksınız ya da İstanbul’dan yana geçerek varlıkta ve faaliyette kalacaksınız.”

Görüşmede karar veremediler. Bana bir karar söylemediler. Bakalım bu iki ihtimalden hangisini yaşayacaklar.

| mfs

Bir Yorum Yazın