Pek çok Ankebut Ağı ülkesinde, çok büyük hadiseler gizleniyor

Askeri sahadaki sarsıcı gerçekler de gizleniyor. Sabah olunca yataklarında ölmüş halde bulunan ve neden öldükleri bilinemeyen askerlerin sayısı giderek artıyor ve gizliyorlar. Sadece yataklarında ölenlerin değil, gün içinde iken olmadık bir anda ölüp yere yığılanların sayıları da artıyor. Üstelik, son zamanlarda daha sık yaşanan bu sarsıcı hadiseler, hayatta kalan askerlerde büyük korkulara, paniklere sebep oluyor. Bazı askerlerin durduk yerde karararak, kızararak, sanki yanmış gibi ölmeleri, bazı askerlerin surat ve vücut şekillerinin değişerek ölmeleri ise korkuları daha da artırıyor.

Uçakları uçmayan, gemileri çalışmayan, denizaltılarından haber alamayan orduların krizleri giderek büyüyor ama mümkün olduğunca gizlemek istiyorlar. Hükumetler ise sadece orduların krizleriyle değil, eş zamanlı olarak pek çok tuhaf krizle boğuşmak zorunda kalıyorlar.

Hükumetlerin mensuplarından olan kişilerin, idari kadrolardan olan tanınmış kişilerin bile peş peşe ve aniden öldüklerini, hangi yalanlarla/taktiklerle ve daha ne kadar süre saklayacabileceklerini biz de çok merak ediyoruz.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın