İtalya meselesine gelince…


27 Ocak 2023 Cuma günü, TSİ 17:00’ye kadar Meloni hükumeti devrilmişse ve yerine İstanbul’la yoluna devam etmek zorunluluğunda olduğunu kabullenmiş ve aklı başında bir hükumet gelmişse… Bu yeni hükumet acilen gerekli İstanbul yanlısı açıklamaları ve siyasi/mali hamleleri yapmışsa… İşte o şartlarda İtalya’nın bir şansı daha var.

Aksi halde, en büyük şirketleri bile kısa sürede batmış olan… Siyasi ve mali krizleri tsunami seviyede olan… Toplumsal sorunları ve halk ayaklanmaları dinmek bilmeyen… Sık sık silahlı iç çatışmalar yaşayan… Önümüzdeki 20 sene boyunca dertten derde düşecek, aç gezecek, sefilleri oynayacak, kimseden destek bulamayacak olan bir İtalya olacak… İhtimal ki bu sorunlar devleşerek devam ederken İtalya toprakları çok kısa sürede başka bir ülkenin hakimiyetine girecek. Bu, AB’ne de son darbelerden biri olacak. Detaylar değişebilir ama İtalya’nın önünde kesinlikle hayırlı bir süreç olmayacak.

İtalya’nın mevcut şartları gözler önünde ve zaten iki güne hükumet falan değişmez. Aslında sonuç şimdiden gözler önünde ama ben bürokratik teferruata da ayak uyduruyorum. Aslında biraz da işin tadını çıkartmak istiyorum. Zaten fark ediliyordur. Böyle liderlerin ve böyle ülkelerin sonunun nasıl olacağını bütün insanlık bir kez daha görsün diye de sözü, süreci uzatıyorum.

İtalya da ezilip geçilmeyi hak ediyor. İtalya’nın bünyesine de insanlık, iyilik, güzellik ters geliyor. Sorunlara, bünyenin tuhaflaşmasına ve sarsılmasına sebep oluyor. Her şey İtalya’da da o seviyede ters yüz olmuş.

İtalya’ya yapacaklarım zaten bana da uyar ve bu vesile ile de Vatikan denilen o çıbanı oradan yolar, söker atarım. İnsanlık bir rahat nefes alır. Çoluk, çocuk kurtulur.

Şu andan itibaren İtalya da yoğun sinyale girecek. Ankebut Ağına bağlı özel şirketleri, fabrikaları bile işlemez hale gelecek. Askeri, ordusu, donanması, hava kuvvetleri, hiçbir şeyi kalmayacak. Zaten batak haldeler ve zorlama ile ayakta duruyorlar, çok kısa sürede çökmüş olacak. Bir daha da oraya en iyi ihtimalle 20 sene insanca fırsatlar uğramayacak. 20 sene boyunca kendi kendini temizleyecek ya da ihtimal o ki bir başka el dışarıdan müdahale ederek orayı topluca kısa sürede temizleyecek.

Şimdi İtalya için de cenaze töreni hazırlıklarına başlayabilirler. Ankebut Ağına bağlı ülkelere şans/fırsat vermeye, kıymet bilmediklerinde ve yanlış safta kaldıklarında ezip geçmeye devam ediyoruz, edeceğiz.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın