Mesai bitişine kadar bekleyeceğim

Bu akşam Türkiye’de mesai saati bitişine (Öğleden sonra 17:00) kadar bekleyeceğim.

O vakte kadar İtalya’daki Meloni hükumeti tarafını açıkça seçmemişse ve açıkça tarafını ilan etmek manasına gelen çıkışını da yapmamışsa… Onların da mühleti bitecek.

Oralara dair bütün projeler iptal edilerek rafa kaldırılacak. En az 20 yıl raftan inmeyecek ve başkalarının indirip yapma teşebbüslerine de asla izin vermeyeceğim.

Benim, projeler hususunda hiç acelem yok. Beklemem gerekiyorsa bin sene bile beklerim. Şu dünyada en iyi öğrendiğim şeylerden biri de sabır… Düşmanlarımın aklının alamayacağı kadar sabır sergileyebilirim.

İtalya, mesai bitişine kadar İstanbul’dan yana durmamışsa, sadece Meloni hükumetini değil, bütünüyle İtalya’yı sileceğim ve Avrupa’da en yoğun sinyale giren… Ayrıca siyasi, askeri ve mali dengeler üzerine en ağır şekilde çöken devlet İtalya olacak… Kısa süre içinde başına gelmeyen kalmayacak. Esed’den bile daha feci şekilde sert kayaya çarpacak.

Ben sıkıldım bu pis dünyanın pis tavırlarından, siyasetinden… Buraya insanlık getireceğim. Öyle ya da böyle, bu dünyayı temizleyeceğim, düzelteceğim. Herkesin omurgası olacak, omurgasızlar gibi yaşamak isteyenlerin başlarına gelmeyen kalmayacak. Benim onlarca alternatifli planlarım zaten var.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

..

Bir Yorum Yazın