Herkes oyunu kuralına göre oynayacak

Kimse, kimsenin benimle somut irtibat kurmasına mani olmaya kalkamayacak. İsteyen herkes somut irtibat kurabilecek. Aksi yönde tavırları olanlar, bu güne kadar başlarına gelenleri bile dertten saymasınlar. Yerin altında da olsalar, üstünde de olsalar, onları boğarım. Gerçek manasında da boğarım ve nefes alamazlar ama her dengeyi aleyhlerine çevirir, onları derde, krize de ayrıca boğarım.

Herkes diplomasiyi tercih edecek. Etmeyen sonunu kendi belirlemiş olacak.

Bundan böyle metafizik görüşmeleri fazlaca dikkate almıyorum. O görüşmelerden sonra herkesin somut adımlar atmasını bekliyorum. Somut mesajlar vermesini bekliyorum. Sadece metafizik görüşme ile sınırlı kalan hususları, hiç konuşulmamış gibi görüyorum.

Bundan böyle herkes, icraatı ile de konuşmuş olacak. Sözünün arkasını icraatıyla dolduracak.

Metafizikçi arkadaşlarıma ilettiğiniz notların hepsini aldım. Benim çizgime gelmeyen, samimi olmayan, yanımda durmayan tarafların sinyalini kesmeyeceğiz. “Sinyali durdurun” şeklindeki taleplerinizi iletmenizin manası, faydası yok. Durmasını istiyorsanız, üzerinize düşenleri yapacaksınız. Kendiniz saldırdınız, saldırıyorsunuz, sonra bu hallere giriyorsunuz. Hassasiyetlerime dikkat edeceksiniz, bundan sonra dürüst olacaksınız.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın