Brezilya’yı beş parasız bırakacağım

Krizlerden krizlere savuracağım. Kara paraları iyice keseceğim. Açlıktan yaprak, böcek, toprak yiyecekler. Hastalıklardan hastalıklara sürüklenecekler. Toplu toplu ölecekler. Harplere darplere sürükleyeceğim. Brezilyalılar açlıktan ötürü öyle hallere düşecekler ki o uşaklık ettikleri Amerikalıları bile yiyecekler. Ordudaki kara paracı subayları yiyecekler. Hükumetin mensuplarını yiyecekler. Lula da Silva’yı bile yiyecekler. Brezilya’ya öyle şeyler yapacağım ki Ankebut Ağı Brezilya’ya karşı o kadar acımasız olamamıştır.

Şunları kızarak yazdığım zan edilmesin. Son derece sakinim, gülerek yazıyorum. Ben Brezilya’yı Bolsonaro’yu yıkmaya karar verdiğimde zaten silmiştim. Lula’yı da yıkacağım. Sonra gelenleri de yıkacağım. Brezilya’yı görülmemiş bir hızla çökerteceğim. Şu anda bile meteliğe muhtaç hale düşürdüm onları… Kara paralar çok kesildi ve yolun sonuna zaten gelmek üzereler…

Böyle her şeyiyle pislik sarmış bir ülkeyi zaten benim ittifakımda görmek istemiyorum. Orayı okyanusa mı sokar çıkartır da paklarım ya da ateşlere mi atıp paklarım, şu anda emin değilim ama bir şekilde temizleyeceğimden eminim.

Benim bir yeri temizlemem için, oranın hükumetinin ve halkının temizlenmeyi istemesi gerekmiyor. Brezilya diye bir ülke, şu anda bile kalmadı. Görüntüden ibaret varlıkta duruyor. Üflense yıkılacak bir vaziyette…

Ankebut Ağının da böyla kara para ülkelerine destek verecek, onları ayakta tutacak gücü, teşkilatı, adamları, paraları kalmadı.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın