Ona göre…


Dünya genelinden bana herhangi bir belge, yazışma, not gönderenler, sadece Türkçe dilinde göndermeliler ya da yanında bir de Türkçe tercümesini göndermeliler. Çünkü ben, teknik ekiplerimle aynı mekanda bulunmuyorum.

Ayrıca Türkiye içinden ya da dışından olan hiçbir taraf/unsur, benimle somut irtibat kurmanıza da evraklaşmanıza da mani olamaz. Buna karışamaz. Bütün taraflar artık seviyeli olacaklar, diplomatik kurallar çerçevesinde hareket edecekler ya da hak ettikleri sert karşılığı anında görecekler.

Sizler de Türkiye içindeki taraflardan herhangi birinin, bir hadsizliğe teşebbüs etmeleri halinde karşılıklarını anında ve sert bir şekilde verebilirsiniz. Bunu, Türkiye’ye ve Türk milletine karşı bir davranış olarak değerlendirmeyeceğim. Hiç sorun etmeyeceğim.

Herkes, bana doğrudan ulaşmadan bana ulaşmanın yolunu biliyor. Dünya genelinde çok yüksek sayıda taraf büyük krizler içinde ve çözümü ise bende… Sadece metafizik iletişim artık yeterli olmuyor. Bu yol, bu vesile herkese lazım ve elçiye zeval olmayacağını, olmaması gerektiğini de herkes biliyor. Ona göre…

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

..

Bir Yorum Yazın