Mübalağa yapmıyorum


Bankalar yakında beni ararlar, hepsine olumsuz karşılıklar vereceğim.

Ankebut Ağı yakında Tayyip’e “Hızlıca Mfs’ye yanaş, bütün sistemi kurtar. Türkiye batmamalı yoksa biz de batacağız” diyecek. O vakit de olumsuz duruşum olacak.

Bizim meselemiz sadece Tayyip’i, Bohçalıyı, AKPKK’yi ve sözde muhalifleri ezip geçme meselesi olsaydı, çoktan ve kaç tekrarla bunu yapmıştık. Yapmıştık ama sonrasında dünyadaki onlarca Ankebut Ağı ülkesinin karşılıkları nedeniyle onlarca sene boyunca ağır şartlarda mücadele vermek zorunda kalırdık. Ve işler gecikirdi. Biz, en kısa sürede, en mantıklı hamlelerle, en az bedellerle Türkiye’yi ve peşinden bütün Türk-İslam dünyasını gerçek hürriyetine kavuşturmak için mücadele ediyoruz. Bunun gerçekleşmesi için dünya genelinde Ankebut Ağı ülkelerinin ve dengelerinin işte bu hale gelmesi gerekiyordu, geldi.

Şimdi bu tarihi fırsatı kaçırmayacağız. “Dünya yansa, yıkılsa bile” derken, mübalağa yapmıyorum. Her ne olacaksa olsun, hedeflerimize en kısa sürede ve istediğimiz şartlarda ulaşacağız. Kısa vadeli ve mantıksız hedeflerle yol almayacağız.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

..

Bir Yorum Yazın