Adaletin gereği bu…


Japon, Tayvan, Güney Kore, Çin, Hindistan şirketleri olarak gösterilen ve hepsi aslında Londra’dan yönetilen o büyük şirketler, çoktan dibi gördüler. Onları fonlayacak kara para işlerinin önünü büyük oranda zaten kestim. Bu ülkelerde, eldeki son nakitleri de kullandılar, bitirdiler. Ankebut Ağına bağlı diğer ülkelerden bunlara nakit para aktarılıyor ama bu bile yetmediği için sürekli karşılıksız para basıyorlar. Japonya gibi “gelişmiş ülke” tanımına dahil ettikleri bir Ankebut Ağı ülkesi, korona yalanları ile bir yandan halkın hareketlerini sınırlamak, harcamalarını kısmak ve bir yandan da kendi vatandaşlarını nakite çevirmek zorunda kalıyor.

Söylemiştim, üçüncü dünya savaşını çıkartacağımı… Bunun birkaç adım sonrası küresel buhran dedikleri seviyede ve açıkça bir devasa mali kriz… O da eşittir üçüncü dünya savaşı. Ankebut Ağı ülkeleri bile birbirlerine hücum edecekler, çünkü aç kalacaklar. İblis, boyut değiştirerek ve kendini gösterek talimatlar verse bile dinlemeyecekler.

Yansın zaten böyle bir dünya, neye yarar… Bebeklerin ve çocukların tecavüzlerle, işkencelerle öldürüldüğü bir dünyada… Toprağı, ekini, havası, gıdası bile bozulmuş olan böyle bir dünyada… Bunca şeytanlığı umursamayacak kadar insanlıktan çıkmış olan yetişkin yığınlar da toptan ölmeliler. Adaletin gereği bu…

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın