Faydasız, mantıksız bir direniş


İran’ın çöktüğünü, bittiğini, son olarak askeri operasyon yapmamıza, devletçe ve milletçe oradaki 45 milyon Türkü sahiplenmemize kaldığını, hain Ankara hükumetinin bunu yapmamak için de direndiğini yazmış, söylemiştim.

İran’da son yaşananlar bunu açıkça gözler önüne seriyor. İran diye bir devlet sistemi/otoritesi aslında kalmadı. Geriye kalan kısmı, üflemekle bile yıkılacak türden… İran maliyesi diye bir şey de kalmadı. Karşımda direnmeleri kimseye kazandırmadı. Zaman hep düşmanlarımın aleyhine işledi, işliyor.

Şu anda Ankebut Ağı, iran denilen kadim topraklarımızı resmen ilhak etmemize, açıkça topraklarımıza dahil etmemize mani olmaya çalışıyor. Onlar da boşa direniyorlar. Yerin altındakiler de üstündekiler de İran’ı elimden alamazlar.

Yunanistan için de aynı şeyler söylenebilir. Bütün şartları çoktan ayarladım. Zaten gerçek bir devlet bile değil Yunanistan ve hain Ankara hükumetinin, ayrıca ordumuzdaki bazı yüksek rütbeli subayların ihanetleri ile Yunanistan meselesinde son direnişlerini sergiliyorlar. Bizi durdurabilmeyi umuyorlar. Açıkça ilhak etmemize mani olmaya çabalıyorlar.

Bu hususta da boşa çırpınıyorlar. Ordumun genel kurmay kademesini ve Ankara hükumetini devirmek toplamda en fazla iki saatlik iş… Bunu, dünya dengelerini kollayarak yapacağımızı, her an her şeyin olabileceğini dünyadaki bütün taraflar biliyorlar.

Sonrasında İranla ve Yunanistanla gerçek bir harp bile yaşanmadan topraklarımızı geri alabilmemiz mümkün. Şu andaki İran’ın, Azerbaycan ile gireceği bir harbi bile kazanması mümkün değil. İran’da halk, idareye kesinlikle itaat etmeyecek, asker de olmayacaklar. 45 milyon İranlı Türk, hiç İran yanlısı olmayacak. Bu şartlardaki bir İran’ın, Türkiye ile harbe girmesi ise imkansız.

Azerbaycan cephesi de çok iyi ilerliyor. Çok yakında gerçek Türkler, Azerbaycan’da da idareyi ele alacaklar. Bu gibi planlarıma, hedeflerime direnenler, mani olmaya çabalayanlar, dünyanın her neresinde olurlarsa olsunlar, yerin altında bile olsalar, hak ettikleri darbeleri alıyorlar, alacaklar.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

..

Bir Yorum Yazın