Ülkede para kalmadı, sen ne konuşuyorsun? | Rüya tabirleri

(Bu yayın, Mehmet Fahri Sertkaya’nın sosyal medya uygulamasında bir takipçisi ile yazışmasının tek taraflı olarak yayınlanmış halidir)

“O arada rüyamda tayyibi gördüm ve bir kürsüde konuşurken biri ayağa kalkıp ona yeter sus ülkede para kalmadı sen ne konuşuyorsun dedi.”

Akademi Dergisi takipçisi: – Hocam selamınaleyküm.Rahatsız ettiğim için kusura bakmayın. Ben bir rüya gördüm ancak önemli olduğunu düşündüğüm için atayım dedim.

Rüyamda;”Merkez bankasının önünden yürüyordum ve orda bir baktım ki insanlar koşuşturuyordu. Bunun üzerine alla halla acaba ne oluyor diyerek kapıları araladım. Orda ki insanlar artık sonumuz geldi bittik biz diyorlardı. Sonra biri çıkıp koskoca devlet kurumunda kala kala 206.70 küsür bin dolar para kaldı. Artık bitti. Kapatıyoruz dedi. O arada rüyamda tayyibi gördüm ve bir kürsüde konuşurken biri ayağa kalkıp ona yeter sus ülkede para kalmadı sen ne konuşuyorsun dedi. Sonra birden baktım ki sokaklarda ki caddelerde araçlar hareket etmiyordu. Çünkü araçların benzinleri yoktu. Ortam tam kargaşa halindeyken birden gökyüzünden acayip robotlar düşmeye başladı ve bu robotların koruma kalkanları ve ışın ateş eden silah mekanizmaları vardı. Sonra birden insanların üzerine ateş açtılar. Sonra ordan yüzünü göremediğim ama kafamın içinde sesini duyduğum biri insanlara “gölgelere sığının orda sizi göremezler” dedi. Dediğini yaptım ve kurtulmuştum. ” sonra da uyandım. Çok karmaşık bir rüyaydı anlayamadım

Mehmet Fahri Sertkaya: = v.a.s. Aynı şeyleri haber veren bu kaçıncı rüya etti. Ben önden haber verdim, yazdım ama yine de herkese rüyalarında malum oluyor. Merkez bankası temsili değil. Gerçekten çöküyor ve tutamayacaklar, açıkça çökecek. Özel bankalar da çökecekler. Yollardaki arabalar da gerçek manasına değil, onlar tüccarlar ve imalatçılar. Sözümü dinlemeyenleri ortada kalacaklar ve elbette hükumetin üzerine yürüyecekler. Araçların benzinlerinin olmayışı, tüccarların ve imalatçıların paralarını kaybetmeleri demek.

Gökyüzünden robotların inmesi de hayırlı değil.

Gerçek hayatta kısa sürede 90 milyar dolardan fazla para, kur korumalı mevduat hesabından çıktı. Son defasında muhataplarımı sert ikaz etmiştim, vaziyetin ciddiyetini anladılar ve bir kısmı yapmaları gerekeni yapıp Ankara hükumetinden ve sinsiliklerinden uzaklaştı

İşte beni dinlemeyenler Ankara hükumeti ve merkez bankası ile birlikte patlayacaklar

Borsayı da bu hafta zor ayakta tuttular. Lakin borsayı da daha fazla ayakta tutamayacaklar.

Çok büyük şeyler olacak çok. Ardından kısa sürede asker-millet el ele darbe yapacak.

Şer görünenlerden hayırlar çıkacak. Sonra da devasa projelere girişilecek.

Akademi Dergisi takipçisi: – Hocam peki robot ne manaya geliyor onu anlayamamıştım

Mehmet Fahri Sertkaya: = Başka rüyaların tabirinden anladığım o ki bu büyük mali kriz patlak verince, yine de toparlamak için uğraşacaklar. Lakin kısa süre sonra ikinci ve çok daha büyük, devasa büyüklükte bir mali kriz patlak verecek. 1900 bilmem kaç ekonomi buhranı denilenler falan bunun yanında çok küçük kalacak.


Rüyada robot görmek, iyi değildir ve zorluk yaşamaya işaret eder. Rüyayı gören kişinin çok verimsiz bir döneme gireceğine, kötü günler yaşayacağına, bu durumu atlatmasının bir hayli zaman alacağına delalet eder. İkinci bir kişi nedeni ile yaşanacak olan sıkıntıya ve ondan gelecek olan ağırlığa yorulur. Maddi anlamda güç kaybetmeye ve yokluğa düşmeye, parasız ve kötü günler geçirmeye tabir edilir.

Akademi Dergisi takipçisi: – Anladım hocam ülke geneli kötü günler olacak o zaman

Çok teşekkür ederim hocam Allah razı olsun

Rüya sahibinin kötü günlerden geçeceğine işaret eder. Çünkü rüyada gökyüzüne çıkmak kara haberler almaya, acı kayıplar yaşamaya, manevi anlamda çöküntü yaratacak olaylar yaşamaya işaret eder.


Mehmet Fahri Sertkaya: Rüyanda gökyüzü karanlık mıydı aydınlık mı?

Akademi Dergisi takipçisi: – Aydınlıktı

Sonra rüyamda biri kafamda duydum sesini hocam

Gölgeye sığının kurtulursunuz dedi kurtulmuştuk. Çünkü robotlar o yerleri göremiyorlardı. Kimin sesiydi bilmiyorum.

Mehmet Fahri Sertkaya: = Orada “gölgeye sığının” demek…
Güçlü olana, cesur olana, dürüst olana, aldatmayana sığının, kurtulun demek. Sen kendini yatırımcıları temsilen görmüşsün. Ben şimdi bu rüyayı ve yazışmayı paylaşacağım. Aralarından beni dinleyenler, bana uyanlar paralarını büyük oranda kurtaracaklar.

Akademi Dergisi takipçisi: – Çok teşekkür ederim hocam sağolun Allah razı olsun

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın