Bas parayı, konuştur astroloğu…

Şu Daron Acemoğlu nasıl da genç, delikanlı bir kişi, öyle değil mi?

(Bu yayın, Mehmet Fahri Sertkaya’nın sosyal medya uygulamasında bir takipçisi ile yazışmasının tek taraflı olarak yayınlanmış halidir)


“Türki

ye’de ekonominin başına bir kişi geçecek ve bu kişi Türkiye’yi uçuşa geçirecek.” diyordu şu Sinan Hoca…

“Genç, delikanlı bir kişi” mealinde konuşuyordu

Kanalda da mevzu etmiştim bunu… Çok yüksek sayıda astroloğun bu minvalde değerlendirmeler yaptığını da konu etmiştim. Hatta başka bir astroloğun videosunu da peşinden paylaşıp konu etmiştim. O kişi, birkaç yıl öncesine ait o videda dürüst olmuş ve “Eğer dini açıdan bakıyorsanız mehdi geliyor” bile demişti.

Şu son videosunda şu ahlaksız Sinan Hoca, CHPKK’den ısmarlama haberler sunan haber sunucusu gibi durmuş. Daha doğrusu olarak altılı çete demek lazım…

Seçim olacakmış, hem de iki seçim olacakmış

İlk seçim sonuçları muhalefete yarayacakmış, sistem kilitlenecekmiş ve kısa süre sonra tekrar seçime gidilecekmiş.

Meral Akşener’i de kırmamış… Türkiye’ye tekrar boşbakanlık makamı getirilecekmiş. Kaç itibarlı astrolog “Türkiye’nin cumhurbaşkanı ölecek mi” diye bir seneden fazladır konuşup durduğu halde… “Türkiye’de yanlış yapmış bütün yetkililer yargılanacaklar. Çok büyük yargılamalar olacak” deyip durduğu halde… Şu Sinan, çıkıp kendini de yalanlamak pahasına bu kadar seviyesiz bir iş yapmış. Tutmayacağı da belli olan bir yolu/taktiği denemiş.

Türkiye’yi çok kısa sürede uçuşa geçirecek kişi de 1967 doğumlu bir “delikanlı” olan Daron Acemyan’mış.

2023’te şiddetli/yıkıcı deprem beklemiyorum diyor.

videonun sonuna doğru “Yukarıdan iniyor, suçluları, yanlış yapanları cezalandırmaya geliyor. Bir temizlik geliyor” mealinde cümleler kuruyor. Hatta hızını alamayıp “dindar olun, kurtulun” diyor.

Videonun başında da öyle bir girişle giriyor ki sanki 2023’te hiçbir ciddi sıkıntı olmayacak. Videonun devamında da “O endişelerin hepsi yersiz, takılmayın, seçime odaklanın, iki seçime de hazır olun. Boşbakanlığa dönmeye de hazır olun” mesajları veriyor. Altılı çetenin basın ve medyadaki yüzlerce kişiyi kullanmasına ve yüz milyonlarca dolar masraf yapmasına ihtiyaç bırakmak istemiyor şu Sinan…

Bu gibi kişiler, bu kafalara kaç yılda ve neler yaparak ulaşabiliyorlar? Hakikaten zor bir işi başarmış oluyorlar. Kolay değil bir insanın şu hale gelmesi… Kendisi çoktan şeytanlaşmamış gibi, bir de son kısımda dindarlık tavsiye etmesine ne denir…

Bu herifin ciddi seviyede ahlak/dürüstlük sorunu olduğunu baştan beri yazıyorum zaten ama ciddi seviyede hafıza sorunu da var

Birilerinin taleplerine göre kanaat değştirdiği çok açık ama onu yaparken, kısa süre önce neler söylediğini bile hatırlamadan ve geriye dönüp bakmadan, hatırlamadan yapıyor. Hatta öyle görünüyor ki kırk dakikalık bir videonun baş kımsında ne dediğini, ortasında ne dediğini, son kısmında iken büyük oranda hatırlamıyor.

Evet, Daron Acemyan hakkında hiçbir şey bilmeyen biri bile birkaç fotoğrafını ya da videsounu açar, bakar. Azıcık insan tanıyan kişi bile, ilm-i sima bilmeyen kişi bile bunun puanını birkaç dakika içinde verir.

Tam bir korkak, düzenbaz, yalancı, nitelikli dolandırıcı kodları var.

Herifin kameralar karşısındaki yüz ifadeleri artık en ileri klinik vaka kişiler gibi olmuş.

Kafası yerinde değil, ruh sağlığı atom bombası gibi içten çeperleri yemiş, her an büyük bir gürültüyle patlama emareleri veriyor.

Yani Sinan güya buna astroloji ile bakmış da uygun düştüğünü görmüş. Astrolog ve fizyonomist olmayan biri bile Daron’a beş dakikadan daha fazla zamanını heba etmez.

Bir de sinan bir videosunda “Kesin doğum tarihini bilmiyorum ama yüzüne bakarak da çok şeyler bulabilirim, anlarım” mealinde cümleler kurmuştu.

İkisi de mevzu etmeye bile değmezler aslında…

Evet, kimsenin kimseyi korumaya ve sahada tutmaya gücü, imkanı kalmadı. Bütün sistem çoktan kilitlendi. Sadece paraya tapanlar, şeytanlık seviyesi aklını ve mantığını bile bastıranlar, çıkıp ahmakça denemeler yapıyorlar.

Kaç tekrarla yazdım, Türkiye’de sistemin, anayasanın silbaştan değişeceğini.

Kaç kere “TBMM feshedilecek. Bütün vekiller toplanacak ve şeffaf şekilde yargılanacaklar” dedim.

Bu da almış parayı ve vaatleri, ne dediysem aksine rüzgar oluşturmak isteyenlere çaılşmaya başlamış

Üstelik bu karaktersizi bir anda parlatan da ben olmuşken bunu yapıyor.

Bu videosunda bile birkaç tekrarla “Asistanlarım” ve “sekreterlerim” diyor.

“iki asistanım var” demek istiyor

Devlet liderlerinden İlham Aliyev’in ismini vermiş

Aliyev gece gündüz Akademi Dergisi Telegram kanalından kopamıyor

Her ne yapacaksa, buradaki yayınlara göre yol, yön bulup yapmak istiyor

Binlerce tesirli astrolog yerine şimdi neden Sinan’ı tercih etmiş, Akademi Dergisinde gördüğü için değil mi?

Dediğim gibi, şu Sinan gibilere sinirlenmek bile zaman ve enerji kaybı. Üstüne basılıp acımazsa ezilmesi gereken böcekler misali bunlar.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın