Hainler…

Ülkede sözü tesirli biri çıkıp da “Güney Azerbaycan” demesin diye kırk tedbiri üst üste alıyorlar. Bunca zaman Yunanistan ile danışıklı dövüşerek bu milleti oyaladılar, gündemi meşgul edip batağı, rezaleti, hukuksuzlukları, türlü suçları gizlemek istediler…

Yunanistan işini ciddiye getirdim, şartları değiştirip lehe çevirdim ama oralı bile olmadılar. Hatta karşı mücadele verdiler, veriyorlar. Hatta Yunanistan’da kendilerine çalışan basın ve medya görevlilerine bu milletin paralarından bol bol gönderip, Yunanistan kamuoyunu bile yönlendirmeye çabalıyorlar. “Aman Yunanistan’ın başına bir şey gelmesin” derdindeler.

Oysa gerçekte Yunanistan diye bir ülke/otorite bile yok. Biraz bunlar, biraz Avrupa ülkeleri, biraz ABD ve İngiltere sürükleyip yönlendirip götürüyorlar Yunanistan’ı… Türkiye’nin, Yunanistan denilen ve işgal altındaki topraklarını geri alması için savaşması bile gerekmeyebilir, gerçek vaziyet bu ama sözde genel kurmay başkanlarının burnumuzun dibindeki adalara gelip şov yapmalarına bile bu başımızdaki hainler izin veriyorlar.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

..

Bir Yorum Yazın