Onca tiyatroya, oyuna, danışıklı dövüşe ne gerek var


Bütün dünya biliyor ki Türkiye’yi Ankara yönetmediği gibi, TSK’yi de komuta kademesi yönetmiyor.

Birileri tiyatrolarla, danışıklı dövüşlerle vaziyeti idare etmeye çalışırken, İstanbul sadece Türkiye’ye değil, dünyaya yön vermeye devam ediyor. Üstelik ordusu da onunla birlikte hareket ediyor.

Hain Ankara hükumeti, İstanbul’un izin vermediği hangi askeri operasyonu yapabildi? Kaç kere dünyanın gözleri önünde rezil oldu. Kaç milletler arası meselede R yaptı. En son Yunanistanla da danışıklı dövüştüğü ispatla gözler önüne serildi.

Türkiye’de iş nerelere gelmiş, atı alan Üsküdar’ı çoktan geçmiş, şu heriflerin ellerinde hiçbir şey kalmamış. Şu şartlarca anca danışıklı dövüştükleri Ümit Özdağ’a, Kemal Kılıçtaroğlu’na ve benzerlerine atar yapabiliyorlar. Bunu yaparak bu hallerden çıkabileceklerini, İstanbul’u ve TSK’yi ezebileceklerini umuyorlar. Dünyadaki tarafların bu basit oyunlara kanacağını zan ediyorlar.

Bunlar zaten bitmiş, bu iş de zaten bitmiş ve bu vaziyeti dünyadaki bütün taraflar net şekilde görüyorlar.

Bizim danışıklı dövüşlerle oyalanmaya vaktimiz yok. Şu herifleri kaale aldığımız da yok. Lüzumsuz ve faydasız işlerle zaman harcamak isteyen taraflar şu orta oyunlarıyla zaman kaybetmeye devam etsinler.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın