Ben bu işleri anlamıyorum


Şu internet sitesi üzerinden kim kiminle iletişim kuruyor ya da site aslında kimler için ve ne maksatla kullanılıyor? Bu site gerçekten de Türkiye’nin resmi iletişim sitesi mi?

Fahrettin’in karısı neden sitede yok? Niye kapağa/merkeze o da çekilmemiş? Ne güzel reklam imkanı işte, fırsat bulunmuşken karı-koca fırsatı beraberce değerlendirselermiş.

Gizli Ermeni Altun ailesinde kadın-erkek eşitliği mi yok? Bu site neden sadece Altun ailesinin erkek ferdine hizmet ediyor? Kadın ferdi daha önce çok sayıda skandallar ve kamu kurum ve kuruluşlarından üç beş maaş birden almasıyla gündeme geldiği için mi?

Bir iletişim başkanı, falan gününü, filan günü kendi kutlar da kendini kapaktan/manşetten haber mi yapar yoksa devletin en üst seviyedeki yetkililerinin kutlamalarını mı haber yapar?

Normal bir devlette, iletişim başkanı denilen kişi aslında ne iş yapar?

Devletin kurumları, kuruluşları, türlü sahalardaki imkanları, şu yetkilinin, bu yetkilinin kendine kullandığı imkanlara dönüşüyor. Yetmiyor her yerde bir de bunların karıları, kızları, erkek çocukları da devlete yük oluyor. Devlet, kağnı hızıyla işliyor hatta işlemiyor bunlar yüzünden…

Biri de işini düzgün yapsa, şahsi menfaat peşinde koşmasa, şaşarız zaten.

Koca ülkenin kimlerin elinde olduğuna bakın. On milyonlarca Türkiyeli devasa sorunlarla uğraşıyorken, şunların neyin peşinde koştuğuna bir bakın.

Tayyip “Horozun çok olduğu yerde sabah olmazmış derler” demiş. Baktım atasözü ve deyimler sözlüğüne, böyle bir deyim yok. Yakın bir tane var ve “Her kafadan ayrı bir ses çıkarsa, orada karar almak zorlaşır” manasınaymış.

Ülkede şu andaki vaziyeti mi kastediyor acaba? Memlekette iletişim başkanı bile kendi kafasına göre takılıyor. Her şeyi boş vermiş de kendini gündemde tutmanın, itibarlı göstermenin mücadelesini veriyor. Resmen devletin üst yetkilileri olan diğer kişiler, her konuda başka başka niyetlerle hamleler ve konuşmalar yapıyorlar. Kimin kime çalıştığı bile karmakarışık bir hal almış. Ülkede altı tane cumhurbaşkanı olsa, o bile ehven-i şer olur. Şu anda memlekette gerçek bir cumhurbaşkanı var mı, kaç tane cumhurbaşkanı gibi davranan yetkili var, tartışma konusu…

Hulusi ayrı kafada, memleketin reisi gibi davranıyor. Soysuz yine öyle… Hakan Fidan zaten yıllardır öyle… Bohçalı zaten ülkenin tek gerçek cumhurbaşkanı gibi davranmaya yıllardır devam ediyor. Onun çetesinde bulunan birkaç kişi de CB gibi takılıyor. Emine Erdoğan, hiçbir vasfı ve yetkisi olmadığı halde, istediği her yerde boy gösteriyor ve çıkıp nutuk atıyor. Bir kişi de “Bu kadın neci, hangi resmi sıfatla ve yetkiyle konuşuyor” diye sorun etmiyor. Basın ve medya bile bundan rahatsız değil.

MİT’in içinde, ordunun içinde, memleketi elinde oynattığını zan edenler var. Erkhov mudur Yerhov mudur, o pislik herif bile memleketin CB gibi takılıyor. Sanki Putin’in emriyle Türkiye’nin CB olarak atanmış gibi havaları var. Kaç tane ülkenin büyük elçisi zaten Türkiye’de bir CB falan tanımıyor, takmıyor. Emirler yağdırıyorlar. Mevzu böyle uzayıp gidiyor.

Horoz bir tane değil, bin tane…

Bütün bunlar yetmezmiz gibi, kendi de zaten her gün başka makamdan/notadan ötüyor. Ne dediği, ne yapmak istediği, ne yapacağı karmakarışık ve kimse artık onu takmıyor.

En komiği de şu ki birileri her gün çıkıp kurtuluş savaşından, kuvayı milliyeden, cumhuriyetten, sözde kurtarıcı Adıtürk’ten, sözde anayasal düzenden, sözde hukukun üstünlüğünden ve bağımsızlığından, şundan bundan üfleyip duruyor.

Ülke elden gitmiş, üstüne de bir asırdan fazla zaman geçmiş. Şöyle her yerleri eş zamanlı olarak yıkıp yeniden tesis/bina etmeden de bu kepazelik düzelmez.

Tek yol var, ordu millet el ele, gerçekten hür Türkiye…Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Yapmak istedikleri zaman, ışık hızında iş yapabiliyorlar. Devlet başkanı edası ile çekilmiş ve özenle seçilerek sitede manşete konulmuş o fotoğrafını hemen değiştirmişler.

Bir Yorum Yazın