İnsanlar alış verişte görsün


Sahte diplomalı gayr-i meşru CB Tayyip, işlemez haldeki sözde tahlı koridoruna dair de üflemiş durmuş…

“Sayın Putin bana diyor ki ‘Ben bilabedel tahılı vereyim. Siz de bunu fakir Afrika ülkelerine ulaştırın.’ Bu tahıl koridorundan biz fakir fukara Afrika ülkelerine bu ürünleri göndermeye gayret edeceğiz.” demiş.

Bu güne kadar sözde tahıl koridorundan uyuşturucular, kaçırılmış insanlar, silahlar ve organlar taşıdılar. Kara para işlerine alet ettiler. Şimdilerde İstanbul boğazını o kara para gemileri geçemiyor ve günlerdir sis mazereti ile güya kapalı tutuyorlar boğazı… Bir yandan da boğazın altına denk gelen uzaylı yerleşme alanları ciddi sorunlar yaşıyorlar ve düzeltemiyorlar oraları… Yakında büyük bir gürültü kopabilir.

Putin diye biri de artık ortada yok. Ortada görünenler bu defa hakiki/insan dublörler gibi görünüyorlar. Bazı görüntülerde plastik makyaj desteği görülüyor. Bazı görüntülerin deepfake de denilen yüz değiştirme tekniği kullanılarak oluşturulduğu görülüyor. Bazı Putin görüntülerinin tamamen hayali/kurgu/canlandırma görüntüler olma ihtimali de var. Çünkü uzaylı tarafların biyonik robotlar yaptıkları mekanları ve buralarda çalıştırdıkları teknik adamları çok sık olarak çökerttik. Artık eskisi kadar kolayca ve hızlıca biyonik robotlar yapamıyorlar.

Üstelik, sahada kullanılan biyonik robotları ve içlerinde vazifeli uzaylı kişileri de sık olarak çarptık, çarpıyoruz. Bozduk, öldürdük ve göz açtırmıyoruz. Biyonik robotlara dayanan yeryüzündeki sistemleri işlemez hale geldi ve yeni/sorunsuz biyonik robotları sahaya istedikleri gibi süremiyorlar. Oyalamalarla vakit kazanmaya çalışıyorlar ama vakit kazanabilseler bile bu krizi çözemeyecekleri şimdiden kesin. Biden karakteri ve daha onlarcası için de vaziyet aynı. Hepsi peş peşe oyundan düşecekler. Artık hepsine muhtelif bahaneler, hikayeler uydururlar.

Putin karakteri, kimseye karşılıksız günahını bile vermeyecek bir karakter. Tayyip karakteri de karşılık almadan Afrikalılara günahını bile vermeyecek bir karakter. Şu çıkışlar da ortalık boş görünmesin diye yapılan, oyalamaya dönük çıkışlar. Bu karakterler de oyundan aslında düştüler, hiçbir şey yapabilecek vaziyette değiller. Tahıl koridoru denilen iş de çökertildi. Çoluk, çocuk ve en başta da Ukraynalılarla Afrikalılar biraz olsun rahatladılar.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın