Kalkın ayağa!


Siz kimsiniz, siyaseti, stratejiyi ne bilirsiniz? Kimi köşeye sıkıştırdığınızı, kimin kartlarını elinden aldığınızı, kiminle restleştiğinizi zan ediyorsunuz? Kendinizi kandırıyorsunuz.

Bir bakın, eşit şartlarda mı dövüşüyoruz? Hayır ama sıfırdan gelmişim, sadece bir kaç sene içinde sizi bu hallere getirmişim, buna rağmen sizin yorumlarınıza bir bakın…

San ki binlerce yıldır bu dünyaya kazık çakmış, sistem kurmuş olanlar sizler değilsiniz de benim ve benim teşkilatım… Hey, titreyin ve kendinize gelin! Gerçekte neler yaşandığını kabullenin. Neyi, nasıl yorumlayacağınızı şaşırdınız. Travma geçiriyorsunuz, yaşadığınız acı gerçeklerin bir hayal olmasını, bir rüya olmasını ve bundan uyanınca her şeyin eski halinde olmasını istiyorsunuz. Öyle bir dünya yok. Simülasyonda falan değilsiniz, İblis hepinizi kafaladı. Geç de olsa uyanın.

Binlerce yıllık emeğiniz ve sisteminiz, sadece birkaç yıl içinde çöktü. Üstelik hala açıkça sahaya bile inmedim.

O küçük ve işe yaramaz beyinlerinizle kendinizi kandırmayı bırakın, gerçekleri kabullenin.

Kimseye rest çekebildiğiniz, kimseye had bildirebildiğiniz, kimseyi oyundan düşürebildiğiniz yok. Acınası hallerdesiniz. Dünden beri yazdıklarıma bir bakın, hangisine itiraz edebilmektesiniz?

Yerin altıyla, üstüyle seferberlik haline geçiyorsunuz, yetmiyor kaf dağının dışına kadar sizin taraftan olan kalabalık uzaylılar geliyor ama siz yine yine yine çöküyorsunuz, ölüyorsunuz. Gün gün eridiniz ve şimdi perişan hallerdesiniz. İşte son 48 saattir kaç metafizik saldırı yaptınız, size inat nasıl yayınlar yaptığıma bir bakın. Size rezillik olarak sadece bu bile yeter.

Hızınızı, temponuzu bile ben ayarlıyorum. Kendi aranızdaki kararlara bile ben yön veriyorum. Her gününüz mfs ile, yazıları ile, yönlendirmeleri ile, sinyalleriyle, darbeleriyle, kararlarıyla, restleriyle geçiyor. Şu anda dünyanın askeri, siyasi, mali, manevi dengelerine ben yön veriyorum. Kendinizi kandırmayı bırakın.

Bir halt edebildiğiniz de yok, edebileceğiniz de yok. Dünyanın yüzden fazla ülkesi şu anda benden yana, elinizde kaç ülke, kaç bölge kaldı?

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın