Afrikaya bahar gelmeli


Afrikayı, bolluk ve bereket içinde yaşanan bir yere çevireceğim. Hem de kimseye borçlanmadan, kimseye karşı ezilmeden o bolluk seviyesine ulaşacaklar. Kendi yeraltı ve yerüstü zenginliklerini ederinde paraya çevirerek, alıp satarak, onlara haklarını vereceğim. Her seferinde nakit para da vermeyeceğim, ihtiyaç duydukları şeyleri bol bol göndereceğim.

Kimsenin Afrikayı sömürmesine izin vermeyeceğim. Afrikadan yeraltı zenginlikleri çıkartıldıkça, karşılık olarak onlara çok bol miktarda ve kaliteli gıda malzemesi, ilaç, tıbbi cihazlar, mobilya, inşaat malzemeleri, teknolojik cihazlar, makineler, elbiseler göndereceğim. Bir an önce Afrika’nın kendi kendine yeten bir kıta olmasını sağlayacağım. İmalatın, alış verişin sürekli olacağı şartlara ulaştıracağım.

Hiç kimseyi, dinini değiştirmeye zorlamayacağım. Büyük bir din/vicdan hürriyeti vereceğim ama teröristliğe, ateistliğe ve satanistliğe asla izin vermeyeceğim. Eşcinselliğe ve büyücülüğe de izin vermeyeceğim. Dünyanın hiçbir yerinde bunlara izin vermeyeceğim.

Herkes kararını buna göre versin. Kimse benden yana olmak zorunda değil ama benden yana olacaklara karşı şartlarımı herkes bilsin. Bana gelen, ya samimiyetle gelsin ya da hiç gelmesin, düşmanım olarak kalsın. Hangi hususlarda taviz vermeyeceğimi herkes çok iyi bilsin.

Eğer kabul ederlerse, onları Türkiye’ye bağlayacağım. Türkiye toprağı olacaklar ve kimse onları sömüremeeycek, öldüremeyecek, kaçıramayacak. Aç bırakamayacak.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

..

Bir Yorum Yazın