İzin vermeyeceğim

Alibaba Holding, Avrupa operasyonlarını Türkiye’den yöneteceklerini duyurmuş.

Grup Başkanı M. Evans, Ankara’da bulut bilişim alanında, İstanbul’da ise lojistik alanında yatırım yapmayı öngördüklerini belirtmiş. Türkiye’de imalat sektöründe de yatırım yapmayı planladıklarını aktarmış.

Bunların hepsi şimdilik üfürme… Arkası yok bunların, desteksiz bunlar… Türkiye’den daha fazla yatırımcı, daha fazla sermaye sahibi çıkmasın diye yapılan talimatlı hamleler bunlar. Gerçekten bu dediklerini yapmak isterlerse, kesinlikle izin vermeyeceğim. Öyle ki ilerleyen yıllarda da bu insan şeytanlarına izin vermeyeceğim. Türkiye’de ve çevresinde yüzlerce trilyon dolarlık işlere somut şekilde girişilince de bunlar sadece uzaktan seyir edebilecekler.

Dahası, karşımda benimle restleşen bu grubun, şu anda faaliyette bulundukları ülkelerdeki bütün işlerini de acımasızca bozacağım. Teknolojik müdahaleler ile de metafizik müdahaleler ile de siyasi ve mali yönlendirmeler ile de bozacağım.

Bu yaptıklarından hiçbir sonuç alamayacakları gibi, çok pişman olacaklar. İstanbul’a gelip gelip yalvaracaklar, her seferinde red edilerek gönderilecekler.

Kısa süre sonra Alibaba’nın açıkça batmış olması, Hindistan’ın açıkça batmasında büyük rol oynayacak. İstanbulla restleşen hiç kimse bu dünyada varlıkta kalamayacak. Bazısı kısa sürede, bazısı uzun sürede yok olacak.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın