Başlıyor | Rüya tabirleri

(Bu yayın, Mehmet Fahri Sertkaya’nın sosyal medya uygulamasında bir takipçisi ile yazışmasının tek taraflı olarak yayınlanmış halidir)


Akademi Dergisi takipçisi: Rüyamda uzun uzun bakır teller ve bakır folyolar gördüm. Öyle ki sanki saatlerce onlarla uğraştım.

Beş altı tel bir araya getirilerek hazırlanmış olan bakır tel gruplarını birbirine bağladım. Bakır folyolar ile geniş, dikdörtgen şekilli ve köşeli, tabağa ya da çay tepsisine de benzeyen bir şeyleri kapladım.

Uyanınca aklıma eski rüyalarım geldi. O eski rüyalarımda bileklerimin içine, semadan inen uzun bakır teller lehimlenmişti. Ondan sonra metafizikte karşımda hiç kimse duramamıştı.

Bir de sırtımdan bir bakır telin boynuma doğru çıktığı ve boynumun sağ arka kısmına o teli sabitlediğim, adeta yerine taktığım rüyam geldi. Zaten bu son gördüğüm bakırlı rüyaları, boynuma bakır tel sabitlediğim rüyama da bağladım biraz…

Mehmet Fahri Sertkaya: Açıkça tabir edecek değilim ama şimdilik şu kadarını söyleyebilirim ki bu son rüyam, düşmanlarım için “Tam felaket”in başlaması demek. Zamanını beklediğim pek çok büyük hadisenin peş peşe ya da bir arada yaşanması demek.

Rüyada bakır görmek genel olarak olumlu bir şekilde ifade edilmektedir. Rüyada görülen bakır gücü temsil etmektedir. Kişinin güçlü bir yapısı olduğunu ya da herhangi bir durumda büyük gelişmeler yaşayarak güçleneceği ifade edilebilir. Aynı zamanda rüyada görülen bakır herhangi bir yerden gelecek olan yüklü miktardaki mala işarettir. Eğer rüya sahibi zaten zenginse bu malların ve paraların tümünü elinde tutmaya işarettir. Rüyada görülen bakır aynı zamanda etrafınızda bir düşmanınız olduğuna ve bu düşmandan gelecek çeşitli zararların varlığına ve tehlikesine işarettir.

Rüyada Bakır Tel Görmek
Rüyada görülen bakır tel son zamanlarda şansınızın büyük oranda olumlu bir şekilde ilerlediğine bu durumda şans oyunları oynayarak büyük miktarda mal kazanabileceğinize bu durumda bu şansınızı en iyi şekilde değerlendirmeniz gerektiğine işarettir. Rüyada görülen bakır tel aynı zamanda uzun zamandır istediğiniz bir olayın gerçekleşeceğinize istediğiniz şekilde muradınıza ereceğinize işarettir. Hayırlı bir rüya olduğu söylenmektedir.

Rüyada tel görmek, çelik kadar güçlü bir iradeye sahip olmaya işaret eder. Kudret, inanç, güven ve kariyer sahibi olmaya, sevilmeye, sayılmaya, ün ve şeref kazanmaya tabir edilir. Hayırlı bir rüyadır ve rüya sahibinin sorunlara karşı soğukkanlı bir yaklaşım sergilediği anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin sağduyulu ve sakin oluşu sayesinde problemlerin krize dönüşmeden ve daha fazla büyümeden çözülebildiği şeklinde yorumlanır.

Rüyada bakır tel görmek, tüm dertlerin ve üzüntülerin geride kalacağına delalet eder. Rüya sahibinin içinde bulunduğu zor ve belalı durumdan kurtulacağına, esenliğe ve ferahlığa kavuşacağına yorulur.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın