Sabah sabah


Daha önce açıkça yazmıştım ki Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) diye bir devlet, bir siyasi otorite tanımıyorum. Benim önümdeki dünya haritasında BAE de yok.

BAE’nin başta Türkiye’de ve bölgede, sonra dünyanın muhtelif yerlerinde ne haltlar çevirdiğini, nasıl pis işler yaptığını yıllardır gözler önüne seriyor ve BAE ile açıkça mücadele ediyorum. BAE de acımasız, vahşi, katliamcı ve yok edilmesi gereken bir terör teşkilatı…

İngiliz maşası sözde devlet BAE’nin, Suriye’de hızla değişmekte olan dengelerden ötürü neler yaşadığı ve yaşayacağı, umurumda bile değil.

Ben Suriye meselesinde ABD’yi ve Rusya’yı bile muhatap almıyorum. Bu iki devlet dahi orada işgalci konumunda, meselenin muhatabı değiller ve BAE’nin Suriye konusunda hiç hükmü, hakkı, meşruiyeti yok.

Dengeler ellerinden kayıp gidiyor diye kızan, sinirlenen birileri varsa, onların muhatabı devrik Ankara hükumeti değil, İstanbul’dur. Ayrıca İstanbul, maşa devletçikleri muhatap almıyor.

Türkiye’deki, Suriye’deki ve bölgemizdeki devasa projelerin içinde, Ankebut Ağına bağlı tek bir ülke, lider, şirket, patron ve piyon dahi olmayacak. Onların ne kara ve kanlı paralarına ne şirketlerine, ne teknik adamlarına ihtiyacım var. Benim hareket saham sınırsız. Bunların tamamı aleyhimde olsalar, beni durduramadıkları zaten gözler önünde ama bundan sonra beni oyalamaya bile güçleri yok.

Şu ABD ile Rusya’nın bile Suriye’de karşımda direnmeye, askeri güç sergilemeye hiç güçleri yok. Şu anda ABD, iflasını açıkça ilan etmemek için kırk takla atıyor, Rusya ordusu ise Ukrayna’da bile hezimete uğruyor. Rusya hükumeti ise karşımda kaçacak delikler arıyor.

Ordum, benim desteğimle Suriye’yi en geç iki haftada tamamen temizler, orada ABD, Rusya, İran, ÖSO, Kaide, Nusra, YPG dahil kimseyi bırakmaz ve sonra aslanlar gibi kışlalarına tekrar çekilir. Devasa projelerin öncüsü olur, sahayı projeler için temizler. İnsanlık için temizler.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın