İtaat etmeyin, ödemeyin, itiraz edin

(Bu yayın, Mehmet Fahri Sertkaya’nın sosyal medya uygulamasında bir takipçisi ile yazışmasının tek taraflı olarak yayınlanmış halidir)

Akademi Dergisi takipçisi: – Selamunaleykum hocam hayırlı günler hocam köpeklere çip takılıyor tarım İl müdürlügü taktırmayana 3500 tl ceza var diyor bende bası boş bir köpek sahiplenmiştim çip taktıralımmı bem taktırmak istemiyorum eşimde ben ceza ödeyemem diyor

Mehmet Fahri Sertkaya: V.a.s. Taktırmayın, cezayı da ödemeyin. Çok yakında iptal edilecek bu uygulama ve ceza. Çünkü zorla uygulanması da kabul etmeyen hayvan sahiplerine ceza kesilmesi de hukuka aykırı. İnternette, bu cezaya itiraz için hazır dilekçeler var, onları doldurup verin.

Maske takmayanlara kesilen cezaları da iptal etmek zorunda kaldılar. Ödeyen yüksek sayıda kişiyi de ahmak yerine koydular. Bunların belki de saatleri kaldı. Belki de günleri bile kalmadı. Hiçbir zulümlerine itaat etmeyin. Bu devlet bizim ve burası hukuk devleti. Londra emir ediyor diye hayvanlara da insanlara da çip takılmayacak bu topraklarda.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın