Harp sebebidir

Yunanistan’a kaçan FETÖ’cüleri Yunanistan’ın yıllardır Türkiye’ye teslim etmemiş olması da Türkiye ile Yunanistan arasında bir harp sebebidir.

Bunca senedir Yunanistan’ın PKK’yi açıkça himaye ediyor, besliyor ve kullanıyor olması da Türkiye ile Yunanistan arasında bir harp sebebidir.

Türkiye’nin Yunanistan’ı terörden temizlemesi, Yunanistan üzerinden toprak bütünlüğünü bozmaya dönük mücadeleleri bertaraf etmesi, böylelikle Türk milletinin güvenliğini onlarca sene gecikmeli olsa da tesis etmesi, hukukun gereğidir ve meşrudur. Çok geç kalınmış bir hak hatta vazifedir.

Yunanistan denilen yerler hep işgal altındaki topraklarımızdır. Hem de oralardaki mevcut siyasi otorite meşru bir hükumet değildir ve terör teşkilatıdır. Yunanistan denilen sınırlar içinde yaşamakta olan Türk/Müslüman unsurlara onlarca senedir yapılanlar da hukuk dışıdır, vahşicedir ve müdahale gerektirmektedir.

Londra’nın Yunanistan maşası da artık bertaraf edilmelidir.

Yunan halkına merhamet edilmeyecek. Ne kadar sert müdahale etmemiz gerekiyorsa, o kadar sert müdahale edeceğiz.

Ben onları defalarca ikaz ettim. En beklemedikleri anda bile onlara asilce el uzattım.

Onların umurunda bile olmadı. Başlarına geçmiş bir avuç insan şeytanını devirmediler. Haydi devirmediler, karşılarında ciddi bir mücadele bile vermediler.

Yunan halkı iyiliği hak etmiyormuş. Adaletten, asaletten, iyilikten bile tesirlenmiyormuş. Felaketlere sürüklendiklerini bilmek bile onları gayrete getirmiyormuş ve kendi sonlarını da kendileri seçtiler.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

..

Bir Yorum Yazın