Yunanistan’a doğru giden yolu açıyorum


Tacizlerine, tahriklerine, hukuksuzluklarına, işgallerine hız kesmeden devam eden ve Türkiye düşmanı başka ülkelere maşa olmaya da devam eden Yunanistan’a, şu andan sonra Türk tokadı vuracağız.

Masada çözülebilecek bir mesele yok ortada… Diplomasiyle, masayla daha fazla zaman kaybetmek Türkiye’nin meşru milli menfaatlerine ve meşru haklarına zarar veriyor. Sorunu, Yunanistan’ın ve onu maşa olarak kullanan ülkelerin istediği gibi ordumuz ile çözeceğiz. Karadan, havadan ve denizden eş zamanlı operasyonlar yapacağız. Bu sırada karşımıza çıkmaya teşebbüs eden ülkelere de diz çöktüreceğiz. Dünya dengeleri son birkaç gün içinde bile çok değişti. Şimdi dünyanın dengelerinde son birkaç ince ayar yapacağım kısımlar var ve en fazla yarın akşama kadar, Türkiye’de mesai saati bitene kadar, her şeyi ayarlamış olurum.

Dünya hazır olsun. On yıllardır bu günü bekleyen Türkiye, şımarık ve hukuk tanımaz Yunanistan’ı ve onu maşa olarak kullanan ülkelerin ve arkalamaya çalışan ülkelerin çevremizdeki askeri unsurlarını her an vurabilir.

Yunanistan denilen işgal altındaki topraklarımızdaki ABD ve NATO askeri yığınağı da Türkiye’yi tehdit ediyor. Yarın akşama kadar o yığınağın orada kalması halinde, Türkiye milli güvenliğini muhafaza etmek adına o noktalara da askeri müdahaleler yapacak ve imha edecek.

Dünya harbi çıkacak olsa bile bu haklı mücadelemizden geri durmayacağız. Zaten ortada harbe girebilecek bir dünya ve ülkeler de bırakmadık. Savaşımız çok çok kolaylıkla neticeye ulaşan bir savaş olacak.

Elimizi uzatsak değebileceğimiz o işgal altındaki adalarımızda da hala Yunan bayrağı dalgalandırabileceğini zan eden her kim kaldıysa, hemen şimdi bir adım öne çıksınlar ki o bayrağı onlara yutturağız.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın