Kilitlendiler |Rüya tabirleri

(Bu yayın, Mehmet Fahri Sertkaya’nın sosyal medya uygulamasında bir takipçisi ile yazışmasının tek taraflı olarak yayınlanmış halidir)

Akademi Dergisi takipçisi: – Selamünaleyküm efendim

Çok kısa bir rüya ama herşey nasil gelişti anlamadim.

Açık bir alan yerde çömelmiş üniformalı bir asker oturur vaziyette duruyor,,,
Bizde onun sol tarafinda dikiliyoruz. Ben ve arkadaşları,

Birden o askerin üzerine kurşunlar yağdı. Ne olduğunu anlayamadık hepimiz şaşırdık.,, nereden geldi,, acaba diye etrafa bakıyoruz.

sonra askerin hemen yanına gittik hepimiz etrafını sardık,, bir yerine gelmiş mi! diye kurşun,,, böyle halsizleşir gibi oldu.

arkadaşları neresine gelmiş acaba diye Kurşun etrafına bakıyorlar,, kalbinin olduğu kısımın, Hemen oradan kestiler kumaşı, oraya gelmiş kurşun bayaa kaniyordu.

Hatta arkadaşlarından bir tanesi şey dedi pantolonun kemeri çok sıkmış dedi O yüzden yarası bu kadar kanamış dedi.

Sonra telaşlandık üzüldük hemen ambulans çağıralım dedik

Akademi Dergisi Takipçisi: – Bu da başka bir rüya benim benim evin orada Bahçeli bir ev var, bahçede 2 veya 3 tane bagli aslan var.

Ve çok hırçınlar bir sağa bir sola yürüyorlar sürekli ve onun haricinde de bir sürü kurt var.

yani siyah ve beyaz sadece renkleri onlar da duramıyorlar yerlerinde,,, sürekli geziniyorlar bir sağa bir sola,,

Bir süre sonra kardeşlerimle üçümüz o dediğim eve geliyorum Ben çok heyecanlıyım önde ben M. ile beraber arkada küçük kardeşim.

Bende küçük kardeşime dıyorum ki Mfs abiyle tanışmaya hazirmisin diyorum. Oda kendini hazır hissetmediği ni söyledi.

Ama biz kardeşimle önden gidiyoruz çünkü onunla tanışmaya gidiyoruz biliyorum o oraya geldik bahçenin kısmına ilk önce ben girdim.

Bahçeden, kapıda açıktı. Çünkü kurtlar girip çıkıyordu,,, hiç korkmadan onların yanından geçtim,,,, ben bile Hayret ettim,, Onlar da hiçbir şey yapmadılar zaten…

Çünkü Mfs hocamla tanışmaya gidiyordum. İçeri girdim, odada iki tane böyle tekli cam var ve iki tane de yatak var tekli,,

Hatta yatağın üstüne geçip Bir de camdan bakıyorlar ara sıra

ikisinin üzerinde de kurtlar var sürekli çıkıp giriyorlar böyle telaş halindeler Ben onların yanında duramam diyorum Başka bir odaya geçeyim diyorum Hatta

Mehmet Fahri Sertkaya: – Aslanlar, iki veya üç devletin reisleri. Bağlı olmaları, dünya siyasetinde Bulgaristan restimden sonra kilitlenmiş olmaları. Çaresiz olmaları. Hiçbir şey yapamayacak olmaları. Hatta sadece Bulgaristan meselesinde değil, bundan sonra çok sayıda meselede oyun dışı kalacakları demek. Sağa sola sürekli gidip gelmeleri ve hırçın olmaları da çaresizlikten ve ters köşe olmaktan doğan öfkeleri demek.

Rüya sahibi olarak temsilisin. Kardeşin de temsili… İstanbulla anlaşmak, uzlaşmak isteyen çok sayıda taraflardan ikisiniz. Rüyadaki bahçe, maddi ve siyasi güce delalet ediyor. Taraflar buna ulaşmak istiyorlar. Kapının açık olması, artık İblis’in ve Deccal’ın emrindeki birkaç dünya liderinin, İstanbulla taraflar arasında yapılacak bu ittifakların somutlaşmasına mani olamayacağı demek.

Kurtlar, bahçe sahibinin yani İstanbul’un gücü, cesareti, kararlığı, sahayı iyi görüp gözetmesi demek. Buna rağmen, dürüstlükle, samimiyetle kendisine doğru gelenlere zarar vermeyecek demek.

Pencereler huzur, mutluluk, esenlik demek. Ayrıca tarafların planları, projeleri, yol haritaları demek. Temiz yataklar da gidilecek yol demek. Yani tarafların anlaşacağına, beraber yol alabileceklerine delalet ediyor.

Oda görmek de zafer elde etmek demek. Girdiği işlerde başarı elde etmek, rakiplerini ezip geçmek, bol kazanç elde etmek demek.

Rüyada oda görmek, zafer anlamına gelir. Rüya sahibinin her işin hakkını vererek, girdiği işlerden hayır bulmasına, rakiplerini ezip geçmesine, bol kazanç elde etmesine ve adından başarıları ile bahsedilmesine işaret eder. Rüyada oda görmek, planlı, programlı, sağlam projelerle çalışan, disiplinli bir iş hayatı ve düzenli bir ev hayatı olan kişi ile tabir edilir. Rüya sahibinin tüm bu donelerin hepsini bir araya getirmesi kendisine şans, başarı ve mutluluk getirecek demektir.

Rüyada Temiz Yatak Görmek

Rüyada temiz yatak rüya sahibine görünen bir yoldur. Temiz yatak keyfiyet için gidilecek olan bir yol anlamına gelir.

Rüyada pencere görmek ferahlık, huzur, esenlik ve mutluluktur. Rüyasında pencere gören kişinin ruhu aydınlanır, içine umut dolar. Kaybettiği yaşama sevincini, tüm neşesini ve keyfini yeniden bulur, içi yaşama isteğiyle dolar.

Rüyasında pencere gören kişi bunalımlı ruh halinden kurtulur, hayatı sorgulayıp durmak yerine ona farklı pencerelerden de bakmayı ve mutlu olmayı öğrenir. Rüya sahibi yaşam felsefesini değiştirerek hayatın her anının keyfini sürer ve üzülerek, yakınarak, şikayet ederek geçirdiği günlerine yanar. Rüyasında pencere gören kişi, hayata baktığı pencereyi büyütür ve yaşamın güzelliklerinin farkına vararak, nefes almanın ne kadar kıymetli olduğunun da farkına varır ve bunun için şükreder.

Rüyada Pencere Camı Görmek

Rüya sahibinin yakın gelecekle ilgili yaptığı planlardır. Rüyasında pencere camı gören kişi kafasında kısa vadede gerçekleştirmek istediği şeyleri planlıyor ve bunun için kendine bir yol haritası çiziyor demektir.

Rüyada görülen kurt çoğu zaman hayra ve iyiliğe yorulmaktadır. Kurt gücü ve asaleti temsil eder. Aynı zamanda cesaretinde bir göstergesidir. Rüyada kurt görmek hakkında yapılan açıklamaların tek yönlü olması mümkün değildir. Bunun için rüyanın içeriği de çok önemlidir. Genel olarak rüyada görülen kurt gücü simgeler. Etrafınıza karşı sağlamış olduğunuz itibarın bir göstergesidir. Aynı zamanda rüyada görülen kurt cesaretinde bir yansıması olarak ifade edilebilir.

Bu bazı yorumcular tarafından iyi bir şekilde yorumlanmaz. Kaybedilen bir mala, bazı zamanlarda yakınlarımız tarafından uğrayacağımız bir hainliğe ve düşmanlığa karşı da çeşitli çağrışımların yapıldığını söylemek mümkündür. Genel olarak bir rüya profili çıkarıldığı zaman rüya sahibinin cesur etrafında belirli bir itibar gören güçlü ve tuttuğunu koparan bir kişi olduğunu buna göre rüyasında gördüğü kurt düşünüldüğü zaman hayırlı işlere vakıf olacağı rahatlıkla ifade edilebilir.

Rüyada Bahçede Dolaşmak

Rengârenk çiçeklerin açtığı, bin bir çeşit kuşun öttüğü ve her çeşit otun bittiği bir bahçede dolaşmak kişinin hem kazancının bol olacağına ve hiç azalmayacağına hem de aşk ve evlilik hayatında hep mutlu bir yaşam süreceğine delalet eder.

Rüyada Evinin Bahçesini Görmek

Rüyada evinin bahçesini gören kişinin, varlığa ve zenginliğe kavuşacağına, aile hayatına kötü bir leke sürülmeyeceğine ya da kötü bir laf edilmeyeceğine işaret eder.

Rüyada Bahçede Dolaşmak

Rengârenk çiçeklerin açtığı, bin bir çeşit kuşun öttüğü ve her çeşit otun bittiği bir bahçede dolaşmak kişinin hem kazancının bol olacağına ve hiç azalmayacağına hem de aşk ve evlilik hayatında hep mutlu bir yaşam süreceğine delalet eder.

Rüyada Evinin Bahçesini Görmek

Rüyada evinin bahçesini gören kişinin, varlığa ve zenginliğe kavuşacağına, aile hayatına kötü bir leke sürülmeyeceğine ya da kötü bir laf edilmeyeceğine işaret eder.

Rüyada aslan görmek devlet reisi anlamına gelir. Aslanın bedeninden kopmuş olan bir uzvunu görmek ya da yemek devlet kurumlarına ve makamlarına işaret eder. Rüyada görülen aslan aynı zamanda mala ve güce delalet eder. Rüyada aslanın birine zarar vermesi, o kişinin bütçesinde meydana gelecek olan açığa işaret eder. Rüyasında kendini aslanın üzerinde gören kişi rakibini mağlup edecek demektir. Rüyada aslanı sadece bir gölge gibi net olmadan görmek, ölüme delalettir. Sağlığı yerinde olan bir kişi için aslan uzun hayata, hasta kişi için ölüme işaret eder. Rüyada aslan tarafından yaralanmak demek, rakiplerin alt ettiği kimselerin himayesi altına girmek demektir. Aslan güç ve başarı anlamına gelir. Rüyasında aslan gören kişi, her işi layığı ile yerine getirme kudretine sahip olan kişidir.

Rüyada asker görmek çok güzel şeylere işaret eder. Rüyasında asker gören kişi kötülüklerden ve tehlikeden uzak demektir. Asker galibiyet, mutluluk ve bol kazanç anlamına gelir.Rüyada asker görmek genel olarak iyiye ve güzele delalet eder. Rüyada görülen asker kişinin işlerindeki yükseleceği, etrafında sevilecek ve saygı duyulacak biri olacağı anlamına gelir. Aynı zamanda gücü temsil eder. Asker bazen rüyada sağlık sorunu anlamına da gelebilir. Eğer kişi rüyasında kendini askerin olduğu bir hanede görürse bu onun yaşayacağı olası bir hastalığa delalet eder. Eğer rüya sahibi rüyasında askeri, askerlik yaptığı yerde görürse sağdık bir arkadaşından bir konuda destek görecektir. Rüyada askerin sağlık problemleri olduğunu, iyi olmadığını görmek, iyi şeyler yapmaya niyetlendiğinizi ama sizi dışarıdan durdurmak isteyecek birileri olacağına delalettir.

Rüyada vurulmak, can sıkıcı olaylar yaşanması anlamına gelir. Rüya sahibi için hayal kırıklığı yaşaması şeklinde tabir edilir. Rüyasında vurulduğunu gören kişi kendisini yıpratacak bir döneme girecek ve bazı üzücü olaylarla sınanacaktır. İşler bozulacak, borçlar çoğalacak, maddi zarar meydana gelecek ve rüya sahibi bu durumdan olumsuz şekilde etkilenerek büyük zarar görecektir. Rüyada vurulduğunu gören kişi, güvendiği kişiler tarafından da hüsrana uğratılacak ve onlardan beklemediği ve hak etmediği davranışlar görecektir.

Rüyada Vurulduğu Yerden Kan Akması

Rüyada vurulan ve vurulduğu yerden kan akan kimse, sinirlenir ve öfkesine hâkim olamaz. Bu rüya eğer kendinizi teskin etmezseniz ve sürekli her şeye öfkelenirseniz sonunda zararlı çıkacağınızın ve bazı konularda sıkıntıya gireceğinizin göstergesidir.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın