Türkiye ve dünyaya dair değerlendirmeler

Tayyip zorda, Rusya’yı bekliyor.

Rusya zorda, Çin’den destek istiyor.

Çin çok sıkıntılı, ABD’nin kuruluşlarını zorluyor.

ABD dökülmüş, Avrupa’yı sıkıştırıyor ve İngiltere’den yönlendirmeler bekliyor.

İngiltere’nin kendine faydası yok, bir çıkış yolu bulamıyor. Bir yandan da kendine bağlı bazı tarafları İstanbul’a doğru yönlendirerek oyalamak ve vakit kazanmak istiyor.

Avrupa, Ortadoğu’da terör örgütlerini daha aktif kullanmaya ve kara paraları artırmaya çalışıyor.

Teröristlerin epeyi kısmı kara para kaynaklarını yitirmiş, “isyan çıkartırız” diyorlar.

Böyle devam ediyor şu kısır döngü ve İngiltere merkezli dünya düzeni çatır çatır çatlayarak yıkılıyor.

Şimdiden her yeri çatlak ve her yerinden ürkütücü sesler geliyor. Koca bir depreme dönüşmesi ve sonra enkaz yığınına dönüşmesi, an meselesi…

Bakalım ne kadar daha öteleyebilecekler…

Acaba o malum ülkeler, uçaklarını ve gemilerini kuş tüyleri ile mi kaplasalar? Belki bu kadar sık düşmezler, yanmazlar, patlamazlar, batmazlar bundan sonra?

Denemekten ne çıkar… Bence ilk önce F 35’lerde denemeliler. Onlar üfleyince düşüyolar zaten…

16 saat olmuş. Bitirsem mi acaba mesaimi… Keyfim de o kadar yerinde ki şimdiden sonra ara da vermeden sabaha kadar bile paylaşım yaparım.

Ne olacak bu Rusların sonu…
Hiç iyi gitmiyorlar.

Rus Uzay Ajansı, Soyuz kapsüllerindeki sızdırma nedeniyle üç mürettebatı geri getirebilmek için Milletler arası Uzay İstasyonuna boş bir uzay aracı göndermeyi planlıyor.

Tayyip’le doğalgaz ve enerji işlerine girişen Bulgarlar, çok vahim bir hata yapıyorlar. Bu hatanın bedelini çok ağır şekilde öderler. Öyle ki hem gazsız, hem elektriksiz, hem parasız, hem de aç kalırlar.

Sizce de tuhaf değil mi?

Maliyesi büyük krizde olan, dünya siyasetinde acınası hallere düşen, üst üste darbeler alan Güney Kore’nin, dünyaca ünlü televizyon markası LG, artan rekabet nedeniyle LCD televizyon panellerinin üretimini durduracakmış.

Ee sonra ne olacak? Rakipler piyasaya iyice hakim olduktan sonra mı imalata devam edecek?

Ankebut Ağına bağlı sözde büyük devletlerin, eş zamanlı olarak ve artık gözle görülür şekilde çöküşe gitmelerine… Biz Müslüman Türklerden çok çok daha fazla sevinen gayr-i müslim taraflar var dünyada…

Arap taraflarda keskin bir ayrışma yaşanacak. Londra ile yoluna devam etmek isteyenler ve bundan sonra yoluna İstanbul’la devam etmek isteyenler, iyice ayrışacaklar.

Şu Sinop açıklarındaki gemi çok kötü yanmış ya, gizli bölmeleri nerelerinde acaba….

Söylemiştim ben, Meral Akşener o altılı çeteyi dağıtmak için var. Bir şeyi kurtarmaya, düzeltmeye çalışmıyor. Her şeyin bittiğinin o da farkında ve o çeteyi dağıtmaya çalışıyor.

Meral hangi meselede kendi başına karar alabilmiş ki bu meselede kendi başına karar alsın. Üstten veriyorlar istihbaratı ve talimatı, o da çıkıp rolünü oynuyor.

Talimatlara nadiren ve kısa süreli direnebiliyor.

Şunlardan alacağı olanlar varsa, bir an önce alsınlar. Battı gemi, bundan sonra Çin de ABD de Londra da kurtaramaz bunları…

Bu gün, dünyanın farklı farklı yerlerinde, ağır metafizik sinyallerden ötürü kan kusanlar oldu. Gizlemeleri mümkün değil, birkaç gün içinde basında, medyada bunların türlü türlü hastalıklara yakalandıklarına dair yalan haberler yapılacak.

Ayrıca bazı biyonik robotların da fişlerini çekecekler. Sahada tutmakta aşırı zorlanıyorlar. Onlar hakkında da türlü ölüm şekilleri/sebepleri uyduracaklar.

Sabaha uyanmak istemeyen çok Ankebut Ağı mensubu var bu dünyada…

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

Bir Yorum Yazın